به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، ابراهیم صدوقی با اشاره به برنامه‌های نهم ربیع الاول سالروز آغاز امامت حضرت ولی عصر(عجل الله تعالی فرجه) اظهار کرد: برنامه‌های مسجد مقدس جمکران از شب هشتم ربیع الاول مصادف با شهادت امام حسن عسکری(علیه السلام) با برگزاری مراسم باشکوه عزاداری با سخنرانی آیت الله صدیقی و مداحی حاج سعید حدادیان و محمد حسین حدادیان آغاز می‌شود.

وی از برگزاری همایش منجی موعود در شب نهم ربیع الاول خبر داد و افزود: این همایش با حضور ۲ هزار و ۵۰۰ نفر از طلاب حوزه‌های علمیه برگزار می‌شود که فراخوان مقالات آن از ماه‌ها قبل اعلام شده است.

سرپرست معاونت فرهنگی مسجد مقدس جمکران با بیان اینکه مقالات به دبیرخانه این همایش ارسال شده است تصریح کرد: این همایش تحت نظارت علمی دانشکده الهیات دانشگاه قم برگزار می‌شود.

صدوقی اظهار کرد: افتتاحیه این همایش در شب نهم ربیع الاول و نشست‌های تخصصی این همایش در صبح روز نهم ربیع الاول در دانشگاه الهیات دانشگاه قم برگزار می‌شود.

وی از برگزاری برنامه ای با عنوان عهد با امام زمان (علیه السلام) در روز نهم ربیع‌الاول خبر داد و گفت: این برنامه، تجدید بیعت اقشار مختلف مردم در قالب لشکریان حضرت ولیعصر(عجل الله تعالی فرجه) با ایشان است و از نیروهای نظامی و انتظامی از جمله ارتش، سپاه، بسیج، نیروی انتظامی و هیئات مختلف، طلاب، دانشجویان و دانش آموزان و خادمین آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(سلام الله علیها) دعوت شده است تا در صبح نهم ربیع الاول گردهم آمده و یک عهد همگانی را با امام زمان(علیه السلام) و نایب ایشان، ولی فقیه داشته باشند.

سرپرست معاونت فرهنگی مسجد مقدس جمکران یکی از بخش‌های این مراسم را خواندن متن بیعت نامه امام زمان دانست و افزود: متن این بیعت نامه طوری تنظیم شده است تا بتوان در تمام ابعاد زندگی اعم از حوزه اقتصادی، نظامی، سیاسی و خانوادگی با امام زمان (عجل الله تعالی فرجه) عهد بست.

صدوقی با اشاره به برنامه اختتامیه شعر دانشجویی بیان کرد: این برنامه با همکاری معاونت فرهنگی دانشگاه قم انجام شده که افتتاحیه آن در ایام نیمه شعبان برگزار شد و اختتامیه آن نیز در روز نهم ربیع الاول به اجرا خواهد رسید و درآن آثار برتر شعر دانشجویی مشخص می‌شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مشروح برنامه های ایام نهم ربیع در نشست خبری که روز شنبه در مسجد مقدس جمکران برگزار می شود اعلام خواهد شد.

انتهای پیام/ش