به گزارش مرکز خبر روابط عمومي مسجد مقدس جمكران، قاسم صبري در تشريح برنامه‌های هنری نهم ربیع‌الاول در مسجد مقدس جمكران گفت: يكي از این برنامه‌ها تهيه حدود 10 هزار سربند و پرچم با عنوان لبيك يا مهدي است.

وي افزود: اين سربندها در صبحگاه عهد سربازی که با حضور نيروهاي نظامي و انتظامي و قشرهاي حوزوي و دانشگاهي در روز نهم ربیع‌الاول برگزار می‌شود، توزیع خواهد شد.

مدیر مرکز آفرینش‌های هنری مسجد مقدس جمکران از رونمايي مجموعه مستند شوق حضور خبر داد و اظهار كرد: 10 مستند از حضور زائرين و تلاش خادمين در مسجد در قسمت‌های هشت‌دقیقه‌ای تولیدشده که در فضاي مجازي به‌صورت صوتي و تصويري ارسال خواهد شد.

وي با اشاره به رایزنی‌های انجام‌شده براي برپايي نمايشگاهي در فرودگاه بین‌المللی امام خميني(ره) در روز نهم ربیع‌الاول افزود: هدف از برپايي اين نمايشگاه معرفي مسجد مقدس جمكران و مهدويت است.

مدير مركز آفرینش‌های هنري مسجد مقدس جمكران گفت: ورك شاپي با عنوان نقش عهد را برگزار خواهيم کرد كه در آن هنرمندان سراسر كشور به مدت يك هفته حضور خواهند داشت و كارهاي خود را در قالب‌های هنري ارائه خواهند داد.

وي تصريح كرد: از اين آثار هنري كه به انظارت اساتيد برجسته قم ارائه خواهند شد براي آذین‌بندی مسجد و سطح شهر و شهرستان‌های كل كشور استفاده می‌شود.

مدير مركز آفرینش‌های هنري مسجد مقدس جمكران از تولید پوستر امام خاتم خبر داد و بيان كرد: اصل اين اثر جز آثار تاريخي مسجد جامع يزد و مربوط به دوره صفوي است كه در روز نهم ربیع‌الاول توزیع خواهد شد.

صبری با اشاره به اينكه اين اثر سلام‌وصلوات تحيت محضر حضرت خاتم‌الانبیاء(صلی الله علیه و آله) تا حضرت خاتم الاوصياء (عجل الله تعالی فرجه) است گفت: بازسازي و طراحي گرافيكي آن توسط كانون هنري شيعي و استاد مسعود نجابتي صورت گرفته است.

انتهای پیام/ش