به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، قاسم صبری در تشریح برنامه‌های هنری نهم ربیع‌الاول در مسجد مقدس جمکران گفت: یکی از این برنامه‌ها تهیه حدود ۱۰ هزار سربند و پرچم با عنوان لبیک یا مهدی است.

وی افزود: این سربندها در صبحگاه عهد سربازی که با حضور نیروهای نظامی و انتظامی و قشرهای حوزوی و دانشگاهی در روز نهم ربیع‌الاول برگزار می‌شود، توزیع خواهد شد.

مدیر مرکز آفرینش‌های هنری مسجد مقدس جمکران از رونمایی مجموعه مستند شوق حضور خبر داد و اظهار کرد: ۱۰ مستند از حضور زائرین و تلاش خادمین در مسجد در قسمت‌های هشت‌دقیقه‌ای تولیدشده که در فضای مجازی به‌صورت صوتی و تصویری ارسال خواهد شد.

وی با اشاره به رایزنی‌های انجام‌شده برای برپایی نمایشگاهی در فرودگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) در روز نهم ربیع‌الاول افزود: هدف از برپایی این نمایشگاه معرفی مسجد مقدس جمکران و مهدویت است.

مدیر مرکز آفرینش‌های هنری مسجد مقدس جمکران گفت: ورک شاپی با عنوان نقش عهد را برگزار خواهیم کرد که در آن هنرمندان سراسر کشور به مدت یک هفته حضور خواهند داشت و کارهای خود را در قالب‌های هنری ارائه خواهند داد.

وی تصریح کرد: از این آثار هنری که به انظارت اساتید برجسته قم ارائه خواهند شد برای آذین‌بندی مسجد و سطح شهر و شهرستان‌های کل کشور استفاده می‌شود.

مدیر مرکز آفرینش‌های هنری مسجد مقدس جمکران از تولید پوستر امام خاتم خبر داد و بیان کرد: اصل این اثر جز آثار تاریخی مسجد جامع یزد و مربوط به دوره صفوی است که در روز نهم ربیع‌الاول توزیع خواهد شد.

صبری با اشاره به اینکه این اثر سلام‌وصلوات تحیت محضر حضرت خاتم‌الانبیاء(صلی الله علیه و آله) تا حضرت خاتم الاوصیاء (عجل الله تعالی فرجه) است گفت: بازسازی و طراحی گرافیکی آن توسط کانون هنری شیعی و استاد مسعود نجابتی صورت گرفته است.

انتهای پیام/ش