به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، مجید سلیمیان در ارتباط با برنامه‌های قرآنی ایام هشتم و نهم ربیع‌الاول به تشریح هشت برنامه قرآنی ازجمله برگزاری محافل قرآنی، کرسی تلاوت‌های اذان گاهی، تصحیح قرائت و اذکار نماز، برگزاری آزمون مسابقه حفظ و تفسیر سوره واقعه، ختم حضوری و غیرحضوری قرآن کریم صلوات و ادعیه، نمایشگاه شگفتی‌های آفرینش در قرآن و موزه قرآن، برگزاری کارگاه‌های آموزشی و ایستگاه مطالعه ٣١٣ ثانیه‌ای پرداخت.

وی با اشاره به برگزاری محفل بزرگ قرآنی در روز یکشنبه هم‌زمان با شب شهادت امام حسن عسکری (علیه‌السلام) اظهار کرد: محفل قرآنی دیگری در روز سه‌شنبه مصادف با نهم ربیع‌الاول هم‌زمان با سالروز آغاز امامت و ولایت حضرت بقیه‌الله الاعظم از ساعت ١٩ الی ٢٠:١۵ دقیقه در شبستان کربلا برگزار خواهد شد.

مدیر آموزش و تربیت مسجد مقدس جمکران با اشاره به برگزاری کرسی تلاوت‌های اذان گاهی اظهار کرد: با توجه به حضور پرشور و استقبال زائرین و نمازگزاران جهت شرکت در نماز جماعت و به جهت اهمیت و جایگاه این پایگاه عظیم تشیع و تأثیر مضاعف اجرای زنده تلاوت قرآن کریم و اذان توسط قاریان ممتاز و برجسته کشوری و بین‌المللی، جهت تلاوت و اذان در مواقع اذان گاهی، از قاریان ممتاز کشوری استفاده خواهد شد.

وی برگزاری آزمون مسابقه حفظ و تفسیر سوره واقعه را از دیگر برنامه‌های نهم ربیع‌الاول عنوان کرد و گفت: در راستای تحقق آرمان مقام معظم رهبری در افزایش حافظان و نیز فهم قرآن مجید، طرح مسابقه حفظ و تفسیر سوره واقعه به‌صورت هماهنگ با نهادهای قرآنی همچون اتحادیه تشکل‌های قرآنی کشور، شبکه قرآن، کمیته فعالیت‌های قرآنی ستاد اربعین و دارالقرآن الکریم مسجد مقدس جمکران در موکب مسجد مقدس و سایر موکب‌های برگزیده اجرا شد.

وی گفت: زمان برگزاری آزمون، روز سه‌شنبه هم‌زمان با آغاز امامت حضرت بقیه‌الله الاعظم به‌صورت اینترنتی از طریق سایت دارالقرآن الکریم مسجد مقدس جمکران خواهد بود.

مدیر آموزش و تربیت مسجد مقدس جمکران با اشاره به برگزاری ختم‌های حضوری و غیرحضوری قرآن کریم، صلوات و ادعیه بیان کرد: برنامه ختم تلاوت یک صفحه از قرآن و صلوات به‌صورت حضوری و همچنین تلاوت ۴ صفحه از قرآن به همراه ۱۰۰ گل صلوات به‌صورت غیرحضوری در قالب توزیع برگه‌های مخصوص به نیت سلامتی و تعجیل در فرج حضرت ولی‌عصر علیه از برنامه‌هایی است که توسط دارالقرآن الکریم این مکان مقدس در این ایام انجام خواهد شد.

سلیمیان در تشریح نمایشگاه شگفتی‌های آفرینش در قرآن و موزه قرآن گفت: در این نمایشگاه، تابلوهایی بسیار زیبا با عنوان سبک زندگی و شگفتی‌های آفرینش در قرآن با استناد به آیات قرآن و منابع تفسیری به‌صورت مصوّر، جهت بازدید عموم علاقه‌مندان طراحی و نصب گردیده است و ارائه نحوه و مراحل سیر آفرینش آسمان‌ها و زمین، گیاهان و موجودات در قرآن با توضیح مختصر و مفید، بیان و آموزش غیرمستقیم نکات اخلاقی و اجتماعی تابلوهای سبک زندگی قرآنی از موارد جذاب و پربازدید این نمایشگاه قرآنی است.

وی در رابطه با برگزاری کارگاه‌های آموزشی برای زائران این مکان مقدس نیز گفت: با عنایت به کوتاهی زمان حضور نمازگزاران در مسجد، کارگاه‌هایی به‌منظور تشویق و ارائه طریق در زمینه‌های مختلف قرآنی و حدیثی در نظر گرفته‌شده است.

مدیر آموزش و تربیت مسجد مقدس جمکران ادامه داد: این کارگاه‌ها به‌منظور آشنایی مخاطبان با روش های مطالعه و فهم قرآن، کسب مهارت در صحیح خوانی و زیبا خوانی اذکار نماز، تبیین مراحل و شیوه های صحیح خوانی، ارتقاء سطح قرائت، فراگیری شیوه‌های صحیح حفظ، ترغیب عموم مردم به حفظ و معارف قرآن کریم، آشنایی با مراحل انس قرآن و … ویژه خواهران و برادران در شبستان قرآنی برگزار می‌شود.

انتهای پیام/ش