به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حجت الاسلام و المسلمین مجتبی کلباسی امشب در همایش تجدید بیعت صدها نفر از طلاب داخلی و خارجی حوزه های علمیه با امام عصر(عجل الله تعالی فرجه) که در شبستان بزرگ امام علی(علیه السلام) مسجد مقدس جمکران برگزار شد، با اشاره به تاسیس و فعالیت ستاد مهدویت در قم اظهار کرد: این ستاد برای پیش بُرد برنامه های مهدویت همکاری بسیار خوبی با ارگان های فرهنگی مانند حوزه، دفتر تبلیغات، مسجد مقدس جمکران، صدا و سیما و دیگر ارگانها و مراکز علمی پژوهشی دارد و از همفکری همه مسئولین فرهنگی بهره می برد، مهمترین برنامه های این ستاد را در طول سال می توان مبارزه با انحرافات جریان های مهدوی، آگاهی دادن به طلاب و جامعه و تبلیغ در موضوع مهدویت عنوان کرد.

مدیر مرکز تخصصی مهدویت با بیان این که این ستاد با تکیه برمبانی قرآنی و مبانی معرفتی مهدوی، اقدام به فعالیت در عرصه مهدویت می کند و به مبارزه با آسیب های مهدویت می رود، افزود: با تکیه بر همان مبانی معرفتی به طلاب و آحاد جامعه در مورد مهدویت آگاهی داده می شود.

حجت الاسلام و المسلمین کلباسی با بیان اینکه هماهنگی نهادهای مرتبط با مهدویت ضروری است، افزود: با توجه به تأکید علما بر علمیت مهدویت، ایجاد ستادی برای هماهنگی مؤسسات مختلف مرتبط با این مسئله ضروری است و مسئولان هم باید نگاه صحیح و مبتنی بر اصول و مبانی داشته باشند.

 

دبیر ستاد هماهنگی فعالیت‌های مهدوی گفت: در سال‌های گذشته با آسیب‌های متعددی در مورد مهدویت مواجه بودیم و اگر موضع‌گیری علما نبود خطرات بسیاری بحث مهدویت را تهدید می‌کرد و البته همچنان تهدید می‌کند.

حجت الاسلام و المسلمین کلباسی افزود: اگر در مورد مهدویت به درستی عمل نشود خطرات بسیاری به وجود خواهد آمد که بارها این خطرات انقلاب و جامعه را تهدید کرده است.

وی ابراز داشت: هدف ستاد هماهنگی فعالیت‌های مهدوی این بوده است که در مورد مسائل مهدوی تصمیم‌گیری و هماهنگی‌های لازم انجام شود.

دبیر ستاد هماهنگی فعالیت‌های مهدوی گفت: این ستاد کار اجرایی انجام نمی‌دهد، بلکه در مورد مسائل مربوط به مهدویت هماهنگی‌هایی اعم از مشخص کردن راهبردها و تقسیم‌کاری را انجام می دهد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم با همراهی مسئولان قدم‌هایی در تحکیم اصولی، پایه‌ای و علمی مهدویت برداریم و از آسیب‌ها جلوگیری کنیم و همچنین راهبرد درستی در این مورد تدوین کنیم.

انتهای پیام/خ