به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، در این همایش که بعد از اقامه نماز عشاء در شبستان بزرگ امام علی (علیه السلام) مسجد مقدس جمکران آغاز شد، حجت الاسلام والمسلمین رحیمیان تولیت این مکان مقدس، مدیر حوزه های علمیه و بیش از ۲۵۰۰ طلبه داخلی و خارجی از یکصد کشور جهان حضور داشتند.

در این همایش باشکوه پس از هم خوانی قرآن کریم توسط گروهی از طلاب خوش ذوق حوزه علمیه قم، گروه تواشیح غدیر به ذکر مدیحه سرایی امام عصر(علیه السلام) پرداختند.

سخنرانی آیت الله اعرافی و حجت الاسلام و المسلمین کلباسی از دیگر برنامه های این همایش بود.

در این مراسم علاوه براعلام آمادگی مسجد مقدس جمکران به منظور ثبت نام از طلاب به منظور انجام خدمت افتخاری در این مسجد مقدس، حضار انتهای مراسم میهمان سفره حضرت بودند.

همچنین برخی از طلاب و فضلای حوزه علمیه قم از کشورهای مالزی، بنگلادش، ترکیه به نمایندگی از سایر طلاب خارجی ضمن تبریک سالروز آغاز امامت حضرت مهدی(عجل الله تعالی فرجه) به نحوه طلبه شدن خود اشاره کردند.

لازم به ذکر است: این همایش فردا با برگزاری دو کمیسیون تخصصی با موضوع « مطالعات قرآنی و معرفتی پیرامون مساله ظهور و فلسفه انتظار با حضور حجت الاسلام والمسلمین سید رضا مودب با ارائه ۶ مقاله » و « جریان شناسی و مطالعات مهدوی با حضور حجت الاسلام و المسلمین سیدمهدی علیزاده موسوی با ارائه ۸ مقاله » ادامه پیدا خواهد کرد.

انتهای پیام/خ