به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، سردار حسین سلامی پیش از ظهر امروز در مراسم صبحگاه نیروهای مسلح استان که در صحن مسجد مقدس جمکران برگزار شد، با اشاره به پیروزی‌ اخیر جبهه مقاومت اظهار کرد: این پیروزی آرزوها و آرمان‌های جهان استکبار و مزدوران فریب خورده آنان را دفن کرد و موجب نابودی یک فتنه بزرگ برای جهان اسلام و جهان بشریت شد.

وی ادامه داد: با پایمردی و ایستادگی مردان جبهه اسلام از اقصی نقاط جهان و با فرماندهی سردار قاسم سلیمانی پیروزی بر گروه‌های تکفیری در عراق و سوریه حاصل شد.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران افزود: اسلام آمد که ایمان به خدا را ترویج داده و انسان‌ها را با هویت حق طلبانه خود آشنا کرده و اعتبار و منزلت انسانی آن‌ها را احیا کند و کسی تصور نمی‌کرد که پیام اسلام از مکه به نقاط مختلف جهان برسد.

سلامی با اشاره به گسترش اسلام در جهان اظهار کرد: در صدر اسلام کسی باور نمی‌کرد که این دین به این سرعت در سطح جهان گسترش پیدا کند، اسلام در عصر جدید نظم ناعادلانه دنیای استکبار را به چالش کشید و تمام دشمنان خدا در این عصر در مقابل اسلام صف کشیدند.

وی با بیان اینکه در جنگ تحمیلی تمام کشورها متحد شدند تا نور خداوند را در سرزمین ایران خاموش کنند، ادامه داد: لباس جهاد لباس عزت مسلمانان است و تمام بندگان خداوند جز با زره و شمشیر مجاهدان نمی‌توانند در برابر هجوم مستکبرین مقاومت کنند.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران افزود: امروز بسیج نیرومند از مرزهای این کشور فراتر رفته است و بسیجیان در مقابل تمام سلاح‌های قدرت‌های جهان جنگیدند؛ در دوران دفاع مقدس سلاح‌های گوناگون از کشورهای مختلف به رژیم صدام می‌رسید و این سلاح‌ها با دلارهای نفتی کشورهای عربی خریداری می‌شد.

سلامی با اشاره به خلق ادبیات مقاومت در ایران اظهار کرد: بسیجیان ادبیات مقاومت را خلق کردند و دشمن در مواجهه با بسیجیان شکست را آموخت. تفکر بن بست شکنانه بسیج بود که با الهام از رهنمودهای امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری، موجب توسعه صنعت موشکی در کشور شد.

وی ادامه داد: دشمن فقط منطق قدرت را می‌فهمد و او در برابر قدرت موشکی کشورمان سر تعظیم آورده است، دشمن هر چند شکست خورد، ولی به سراغ نقشه‌های دیگر رفت در حالی که بسیجیان از هر تهدید به عنوان فرصت استفاده کردند و کشورمان در سایه تحریم‌ها به فناوری‌های فضایی و هسته ای رسید.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران افزود: بسیجیان نشان دادند که هم می‌توان مقاومت کرد و هم می‌توان به توسعه دست یافت؛ نفوذ منطقه ای کشورمان عمیق شده است و بیداری اسلامی احساس ترس را در دشمن به وجود آورد و آمریکا در برابر گسترش این حرکت با همکاری رژیم صهیونیستی و عربستان به سراغ ایجاد فتنه دیگری در جهان اسلام رفت.

سلامی با اشاره به فتنه تکفیر در جهان اسلام اظهار کرد: جریان‌های تکفیری با حمایت حامیان خود و شارژ فتواهای وهابیت و دلارهای نفتی، هجوم به حلقه مقاومت در جهان اسلام را آغاز کردند و آن‌ها می‌خواستند سوریه را از انقلاب اسلامی جدا کنند .

وی ادامه داد: آمریکا می‌خواست تفرقه‌های خونین را در جهان اسلام به وجود آورد و به جای دشمنی با رژیم صهیونیستی، جنگ‌های داخلی در جهان اسلام ایجاد شود و دنیای استکبار تا فروپاشی نظام‌های سیاسی در عراق و سوریه پیش رفت.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران افزود: گروه‌های تکفیری پیاده نظام آمریکا هستند و این گروه‌ها توسط دنیای استکبار تجهیز شدند، عربستان پشتوانه مالی برای تروریست‌های تکفیری به وجود آورد و سلاح از نقاط مختلف جهان برای تروریست‌ها خریداری شد و آن‌ها به دنبال ساقط کردن نظام سیاسی در سوریه بودند.

سلامی با اشاره به رشادت‌های مدافعان حرم اظهار کرد: این رزمندگان به فرماندهی سردار سلیمانی توانستند که فتنه تکفیری‌ها را در عراق و سوریه دفع کنند، این فتنه نه تنها برای جهان اسلام بلکه برای جهان بشریت خطرناک بود.

وی ادامه داد: تروریست‌های تکفیری پس از کشتن مردان، زنان و دختران را به اسارت گرفتند، بیشتر کسانی که توسط این تروریست‌ها قتل عام شدند، اهل سنت بودند و اگر فتنه تکفیری‌ها از بین نمی‌رفت، باید در مرزهای ایران با آن‌ها می‌جنگیدیم.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران افزود: رهبر معظم انقلاب به تکفیری‌های فریب خورده توصیه کردند که دست از تفرقه و جنگ بردارند، اما آن‌ها به این توصیه گوش نکردند و به این سرانجام ذلت بار دچار شدند.

سلامی با اشاره به مسلح شدن جوانان مسلمان در جهان اسلام اظهار کرد: حزب‌الله لبنان یک قدرت فوق العاده در سطح منطقه شده است و صهیونیست‌ها می‌دانند که دیگر برای حزب‌الله یک تهدید محسوب نمی‌شوند، آن‌ها می‌دانند که در صورتی که دوباره جنگی علیه لبنان به راه بیندازند، رژیم صهیونیستی از صفحه روزگار محو می‌شود.

وی ادامه داد: بسیج مردمی عراق یک نیروی تعیین کننده است و معادلات قدرت توسط این نیرو جابه‌جا می‌شود و بسیاری از توطئه‌ها توسط نیروهای بسیج مردمی عراق از بین رفت.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران در پایان خاطرنشان کرد: معادلات قدرت توسط کشورمان به نفع جهان اسلام تغییر کرد، رمز قدرت ایران پیروی از ولایت فقیه بوده و پیروزی‌های دیگری در راه است.

انتهای پیام/خ