به گزارش خبرگزاری فارس از قم، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین علیرضا پناهیان عصر امروز در همایش دانشجویان مهدی یاور در مسجد مقدس جمکران با بیان اینکه دفاع مقدس الگوی رشادت‌ها و دلاوری‌ها در سراسر دنیا به شمار می‌رود، اظهار کرد: بعد از جنگ تحمیلی شهادت به‌عنوان اوج فداکاری و رشادت یک انسان از باور قوی و مثبتی در میان جهان بهره‌مند‌است.

وی با اشاره به اینکه دفاع مقدس آغازگر حرکت الهی مبارزه با باطل در دنیا است، افزود: قیام‌های متعدد اسلامی برای ستاندن حق مسلمانان در کشورهای مختلف با پیروی از الگوی بسیار موفق دفاع مقدس شکل‌گرفته است.

نماینده ولی‌فقیه در دانشگاه اسلامی هنر با تأکید براینکه وظیفه دانشگاهیان تبیین و توسعه راه اسلام و مهدویت است، تصریح کرد: نسل امروز باید ادامه‌دهنده راه شهدا و مبارزین باشند به گونه‌ای که مانع از ورود هجمه‌ها و دسیسه‌های دشمن در تمام مسائل شوند.

وی با اشاره به اینکه ظهور حضرت ولی عصر(عج) نیازمند زمینه سازی درست و مؤثر است، ادامه داد: ظهور امام زمان(عج) زمانی محقق می‌شود که برنامه ریزی‌های لازم برای این مهم به صورت کامل اجرایی شود.

پناهیان خواستار توجه مسؤولان و مردم به مقوله مهدویت شد و عنوان کرد: تمام افراد در ایران اسلامی باید دست به دست هم دهند تا شرایط ظهور بیش از پیش محقق شده و راه برای نفوذ عوامل و نقشه‌های دشمن بسته شود.

وی با تأکید براینکه تنها راه موجود در شرایط کنونی مبارزه برای حفظ شعائر اسلامی است، افزود: راه رسیدن به پیروزی و جلوگیری از شکست در راهی که انتخاب کرده‌ایم مبارزه است، بنابراین باید با تکیه بر این باور حرکت کنیم.

نماینده ولی فقیه در دانشگاه اسلامی هنر غرب زدگی را بزرگترین مانع رشد کشور دانست و ابراز کرد: متأسفانه در این چهار دهه بعد از انقلاب اسلامی آسیب‌های اجتماعی رشد بسیاری داشته که علت آن غرب زدگی بیش از حد جامعه است.

وی حرکت های نادرست برخی را مورداشاره قرار داد و افزود: توسعه غرب زدگی عامل اصلی بروز آسیب‌ها به شمار می‌رود.

پناهیان خروج ایران اسلامی از حالت شعاری را الزامی برشمرد و اظهار کرد: جامعه مهدوی باید در برنامه‌های متعدد مهدوی محقق شود نه صرفاً شعارهایی که هیچ کمکی به تحقق آن ندارد، برای مثال وجود ربا در جامعه مهدوی غیرقابل پذیرش است.

وی با اشاره به اینکه اسلام به ذات هیچ گونه عیب و ایرادی ندارد، ادامه داد: بنابراین می‌توان گفت محقق نشدن اسلام در گرو ترک غرب زدگی به شمار می‌رود.

وی خاطرنشان کرد: بی توجهی به مهدویت و عدم وجود فقه تمدن ساز در کشور عواملی است که سبب غرب زدگی کامل کشور می‌شود و خسران و زیان جبران ناپذیری را به دنبال دارد.

انتهای پیام/خ