به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، انتشارات کتاب مسجد مقدس جمکران به تازگی دو کتاب داستانی کودک با عناوین «بابای توی قاب» و «یه بوس خوشمزه» را درباره شهدای هسته‌ای کشور منتشر و راهی بازار نشر کرده است. این دو کتاب درباره شهیدان مصطفی احمدی‌روشن و داریوش رضایی نژاد نوشته شده‌اند.

هر دو کتاب به قلم هدی حشمتیان نوشته و توسط سارا دستمالچیان تصویرگری شده‌اند. مخاطبان اصلی این کتاب ها کودکان گروه سنی ب هستند.

کتاب اول، «بابای توی قاب» نام دارد که درباره شهید مصطفی احمدی روشن است. این کتاب با ۱۶ صفحه و قیمت ۳ هزار تومان چاپ شده است.

کتاب دوم هم «یه بوس خوشمزه» نام دارد و درباره خاطره شهید داریوش رضایی نژاد نزد فرزندش آرمیتا است.

در قسمتی از این کتاب می خوانیم:

از آن وقت همیشه دیگران از من سوال می کنند. وقتی درباره آن روز حرف می زنم، گلویم درد می گیرد. نمی توانم حرف بزنم و فقط دوست دارم نقاشی بکشم. الان هم یک نقاشی کشیدم که مامان تویش جیغ می زند. الان کلی آدم توی خانه ما جمع شده اند. حتما دوباره می خواهند بگویند: «می شه از اون روز برامون بگی؟» و شروع کنند از همه چیز چیلیک چیلیک عکس بگیرند؛ از در و دیوار خانه و حتی مداد رنگی هایم و نقاشی هایم. مخصوصا این پری دریایی که تازه کشیدم. اولش می خواستم خودم را بکشم. همین جوری که هستم؛ با چشم و دهن. جای دماغ هم که هنوز خیلی خوب بلد نیستم بکشم یک نقطه بگذارم و بعد هم دست و پاهایم را بکشم. بعدش با خودم فکر کردم، خودم را شبیه پری دریایی ها بکشم.

این کتاب هم با ۱۶ صفحه و قیمت ۳ هزار تومان چاپ شده و به تازگی به چاپ دوم رسیده و علاقه مندان برای تهیه آن می توانند به کتاب فروشی های واقع در صحن های مسجد مقدس جمکران و یا فروشگاه های پاتوق کتاب در سراسر کشور مراجعه کنند.

انتهای پیام/ح