به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن رحیمیان در همایش «باران فیروزه ای» که با هدف تجلیل از بانیان و واقفان مسجد مقدس جمکران در ساختمان 313 این مسجد مقدس برگزار شد، ضمن تبریک ولادت پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله) و امام جعفر صادق(علیه السلام)، برگزاری این مراسم را در چنین شبی خیر و رحمت الهی عنوان کرد.

ایشان با اشاره به حدیثی از امام صادق(علیه السلام) که فرمودند، زمانی که جهان را فتنه ها سراسر می گیرد، بر شما باد به قم و حوالی آن؛ به تبیین پیشینه تاریخی مسجد مقدس جمکران، دستور امام زمان(علیه السلام) به حسن مثله جمکرانی مبنی بر سفارش به مردم برای رغبت داشتن و عزیز دانستن این مسجد، و رسالت جهانی آن در دوران اخرالزمان پرداخت.

تولیت مسجد مقدس جمکران با تاکید بر اینکه دستور امام زمان(علیه السلام) برای خواندن دو رکعت نماز در این مکان مقدس با صد مرتبه ایاک نعبد و ایاک نستعین مهمترین اصل توحیدی در این مکان مقدس است، به اثرات تشرف بیش از 20 میلیون زائر در سال به این مکان مقدس و خواندن این نماز توسط آنان اشاره کرد.

حجت الاسلام والمسلمین رحیمیان در بخش دیگری از سخنان خود به حضور خیل عظیم جوانان به ویژه بانوان در این مکان مقدس و عشق و علاقه به امام زمان(علیه السلام) و فرهنگ مهدویت در بین آنان اشاره کرد و این حضور را نشانه ای از ناکارآمدی تهاجم فرهنگی دشمن دانست. اما به لطف صاحب الزمان(عج) جریان مهدویت و فلسفه ظهور مقابل این هجمه های ایستادگی کرده است.

ایشان با تاکید بر اینکه مسلمانان باید در تجهیز، ساخت و توسعه مساجد شریک باشند، به اجر و پاداش این اقدام معنوی بعد از مرگ و تا روز قیامت به عنوان حسنه جاریه اشاره کرد.

انتهای پیام/ع