به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، رضا پاینده به تشریح فعالیت‌های ستاد امر به معروف و نهی از منکر مسجد مقدس جمکران پرداخت و اظهار کرد: طی چندسالی که از تأسیس و برپایی این ستاد می‌گذرد فعالیت‌های بسیاری را در زمینه ترویج عفاف و حجاب و معروفات انجام داده‌ایم.

وی با اشاره به اجرای طرح تذکر لسانی افزود: یک پایگاه در پارکینگ مرکزی افتتاح شده که درآن تعدادی از جوانان و پیشکسوتان بسیج که ضابط و آمر به معروف هستند تحت عنوان منادیان معروف در روزهای سه شنبه و پنج شنبه از ساعت ۱۶ تا ۲۰ و ۲۰ تا ۲۴ فعالیت می‌کنند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر مسجد مقدس جمکران از برپایی مقر دیگری واقع در درب دو این مکان مقدس خبر داد و تصریح کرد: در این مقر قریب به ۳۰ نیرو در روزهای سه شنبه، پنجشنبه، مناسبت‌ها و اعیاد فعالیت می‌کنند.

پاینده با اشاره به راه اندازی مقر باب التوحید گفت: این مقر به نام مرحوم حجت الاسلام ایرانی بنا شده و نیروهای آن همراه با نیروهای مقر شهید عابدی واقع در درب ۶ که قریب به ۴۰ نفر هستند در زمینه امر به معروف فعالیت دارند.

وی از برپایی قرارگاه‌هایی ویژه خواهران و برادران با نام قرارگاه صاحب الزمان(علیه السلام) خبرداد و افزود: باتوجه به تاکید ریاست ستاد امر به معروف و نهی از منکر در رابطه با اهمیت امر به معروف و تذکر لسانی در مسجد مقدس جمکران مقری را با پشتیبانی جانشین برای خواهران و برادران راه اندازی کردیم.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر مسجد مقدس جمکران اظهار کرد: شب‌های چهارشنبه بعد از نماز مغرب و عشا تا ساعت ۲۴ در کنار اکیپ‌های گشت، در رواق‌های ۶، باب الشهدا ورواق حضرت معصومه(سلام الله علیها)، خواهران برای تذکر لسانی مستقر هستند.

پاینده با اشاره به چاپ ۱۰۰ هزار بروشور پیرامون حجاب و عفاف بیان کرد: این بروشورها با عنوان تاج بندگی در کنار ۱۲ فراز از فتوای علما در رابطه با امر به معروف در ورودی های مسجد بین زائرین توزیع می‌شود.

انتهای پیام/ش