به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حجت الاسلام پورجواد در دوره آموزش سبک زندگی اسلامی که به همت مدیریت آموزش و تربیت مسجد مقدس جمکران در حال برگزاری است، آرامش را از مهم‌ترین اصول زندگی برای رسیدن به اهداف والای دینی دانست.

وی ادامه داد: اعضای خانواده اگر آرامش داشته باشند می‌توانند به خوبی فکر کنند و تصمیم بگیرند و در نتیجه برنامه ریزی خوبی برای آینده خود داشته باشند.

محقق و پژوشگر حوزوی آرامش را یکی از نیازهای اصلی در درون محیط خانواده دانست و افزود: خداوند نیز در سوره مبارکه روم می‌فرماید زن و مرد را آآآفریدیم برای آرامش کنار هم لذا یکی از اهداف زندگی مشترک داشتن آرامش است.

پورجواد آرامش را در سه نوع آرامش دیداری، گفتاری و رفتاری توصیف و تصریح کرد: اگر این سه نوع آرامش را داشته باشیم می‌توانیم به یک محیط آرام و با نشاط برسیم چراکه یکی از نشانه‌های خانواده موفق محیط آرام و بانشاط است.

وی در بحث آرامش دیداری بیان کرد: دین ما توصیه دارد زمانی که یکدیگر را دیدید اظهار دوستی و محبت کنید، این یعنی در مواجهه با یکدیگر باید آغاز زیبایی داشته باشیم.

محقق و پژوهشگر حوزوی آرامش دیداری را شامل بشاشیت چهره و پوشش خوب دانست و افزود: دین ما چیزی جز محبت و دوستی و آراستگی و نظافت نیست، لذا اگر در محیط منزل با یکدیگر با روی خوش و با پوشش زیبا و تمیز برخورد کنیم توانستیم به خوبی از ارامش دیداری بهره ببریم.

پورجواد گفت: سومین مطلب در بحث آرامش دیداری نظم است و یک خانواده زمانی می‌تواند ارامش دیداری محیط منزل را تکمیل کند که نظم را تمام و کمال در خانه ایجاد کند تا بدین طریق فرزندان منظمی هم تربیت شوند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: خانواده مهدوی خانواده‌ای است که آرامش در جنبه‌های مختلف زندگی را درک کرده باشد و در سایه این آرامش بتواند به تربیت صحیح اعضای آن برای مقدمه سازی بپردازد.

انتهای پیام/ش