به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، همایش «نقش تربیتی خادمان در تشکیل جامعه منتظر» با سخنرانی استاد رحیم پور ازغدی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی به همت مدیریت منابع انسانی مسجد مقدس جمکران و با حضور خادمان این مکان مقدس برگزار شد.

رحیم پور ازغدی در این همایش به تبیین آثار انتظار واقعی پرداخت و آن را امری واجب بر منتظران ظهور برشمرد.

وی با اشاره به اینکه باید همواره به در پیش بودن ظهور امیدوار بود، گفت: البته این به معنای تعیین وقت برای ظهور نیست، چرا که طبق روایات تعیین وقت برای ظهور امام زمان(علیه السلام) غلط است و کسانی که این کار را کنند طبق تصریح روایت دروغگو هستند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ایجاد گروه‌های انحرافی و پیدایش مدعیان دروغین را به دلیل قطعی و امیدبخش بودن امر ظهور برای مردم عنوان کرد و گفت: جریان‌هایی که نمی‌توانستند برای خود یارکشی کنند از اعتبار مهدویت و امام زمان(علیه السلام) سوء استفاده کرده و عده‌ای را دور خود جمع کردند.

رحیم پور ازغدی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه جهان آوردگاه حق و باطل است، ابراز کرد: پیروزی ظاهری اهل باطل بر اهل حق در تمام طول تاریخ به واسطه بالا بردن پرچم اهل حق توسط اهل باطل است و الا هیچ باطلی با پرچم باطل نمی‌تواند در جایی به پیروزی برسد.

وی با تاکید بر اینکه وعده الهی پیروزی همیشگی حق بر باطل است، بیان کرد: باطل در نهایت رفتنی است و حق ظاهر خواهد شد. وعده الهی این است و با ظهور حضرت، این وعده به صورت کامل محقق خواهد شد و زمین به دست انسان‌های پاک و صالح خواهد افتاد.

انتهای پیام/ح