به گزارش روابط عمومی مسجد مقدس جمکران حسین بنی حسن در تشریح نحوه برگزاری دوره گزارش نویسی که ویژه کارکنان مجموعه اداری، مسئولین دفاتر، کارشناس مسئولین و دیگر کارشناسان برگزار شد گفت: اهیمت این دوره در این است که برای گزارش نویسی و اصول نگارش یک مسئولیت تعریف شده و باید در برابر عواقب و عوارض بی توجهی و کم اعتنایی به این مسئله پاسخگو باشیم.

وی ادامه داد: دلایل دیگر اهمیت گزارش نویسی تصمیم گیری مدیران و مسئولین سازمان ها و موسسات و حجم گزارشاتی است که توسط کارمندان و کارشناسان سطوح مختلف اداری تهیه و به مقامات بالاتر گزارش میشود.

مدیر منابع انسانی مسجد مقدس جمکران منابع  با اشاره به معرفی کتاب های گزارش نویسی مختلف برای استفاده خارج از کلاس شرکت کنندگان در این دوره، افزود: این کتاب ها شامل گزارش نویسی دکتر ماهویی، آیین نگارش و مکاتبات اداری سید کاظم امینی، فرهنگ واژه نامه نگاری حسن ذوالفقاری و آیین نگارش اقای کاظمی هستند.

بنی حسن تصریح کرد: در ابتدای این دوره گزارش نویسی به لحاظ لقوی به معنای به جای آوردن، رسانیدن، ادا کردن، نهادینه کردن، شرح و تفسیر، خبر دادن، سنجیدن و ثبت کردن و از لحاظ اصطلاحی به شرح و تفسیر، بیان کردن و تحلیل مسائل نام گذاری شد.

وی به دیگر مباحث ارائه شده در این دوره اشاره کرد و گفت: شرح تاریخچه گزارش نویسی، تشریح انواع گزارش ها و نکات نگارشی از دیگر موضوعات ارائه شده در این دوره بود.

بنی حسن بااشاره به اینکه در این دوره اشاره هم به مکاتبات اداری و نامه نگاری ها شده است، موضوع دیگر ارائه شده در این دوره ها را مکاتبات کتبی و شفاهی بیان کرد و گفت: تشریح معایب و مزایا و نحوه ارائه گزارشات کتبی و شفاهی به صورت کامل در این دوره برگزار شد.

مدیر منابع انسانی مسجد مقدس جمکران از ارائه مدرک گزارش نویسی به کارآموزان در پایان دوره خبر داد و بیان کرد: هدف از اینکار این است که علاوه بر طرح مباحث تئوری، کارآموزان به صورت عملی نیز کار گزارش نویسی را انجام و داخل کلاس ارائه دهند تا مهارت لازم را در این زمینه کسب کنند.

انتهای پیام/ش