به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حجت الاسلام پورجواد در ادامه سلسله جلسات آموزش سبک زندگی اسلامی در مسجد مقدس جمکران به تشریح آسیب‌های وارد شده از سوی زنان به خانواده و مرد پرداخت و اظهار کرد: به طور کلی آزار رساندن هر یک از اعضای خانواده به دیگر اعضاء در طول زمان باعث آفت زدگی خانواده می‌شود.

وی یکی از آسیب‌های وارده از سوی زنان را آزار دادن از طریق کلام و رفتار عنوان کرد و افزود: در روایت آمده است اگر زنی مردش را با زبان و رفتار خود بیازارد خدای متعال نماز و هیچگونه کار خیر او را نمی‌پذیرد، حتی اگر کل سال را روزه بگیرد.

این محقق و پژوهشگر حوزوی با اشاره به اینکه نیاز و خصلت زن زیاد صحبت کردن است تصریح کرد: اگر زن در همین صحبت کردن بدخلقی و بد دهنی کند عیش و لذت زندگی را از بین می‌برد و در نتیجه باعث می‌شود تا محبت در آن خانواده کم رنگ شود.

پورجواد دومین آسیب را بحث ناسپاسی زن نسبت به همسرش عنوان کرد و گفت: زن در مواجهه با مشکلات زندگی نیازمند به مرد است حال آنکه اگر در برآورده شدن نیازهایش از سوی مرد سپاسگزار نباشد در طول زمان مرد را از خود دور می‌کند و سبب آزار مرد می‌شود.

وی انتظارات نابجا از مردان را یکی دیگر از آسیب‌های وارد شده از سوی زن عنوان کرد و گفت: انتظارات نابجا و بیش از حد از مرد باعث به دزدی کردن و لقمه حرام درآوردن توسط مرد شده و این موضوع به شدت بنیان خانواده را برهم میزند.

این محقق و پژوهشگر حوزوی در پایان خاطرنشان کرد: منت نهادن بر مرد یکی دیگر از آسیب‌های بسیار بد از سوی زنان است زیرا زمانی که منت گذاشته می‌شود یک کار غیراخلاقی صورت گرفته و شیرینی زندگی از بین می‌رود.

انتهای پیام/ش