به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حجت الاسلام‌ والمسلمین محمدمهدی ماندگاری بامداد امروز در مراسم دعای ندبه مسجد مقدس جمکران به پرهیز از دنیاپرستی تأکید کرد و اظهار داشت: دنیاپرستی کاری با انسان می‌کند که حتی مسجد و قرآن خدا را آتش می‌زند.

مدیر مؤسسه فرهنگی روایت سیره شهدا، افزود: هر کس دنیا را با آخرت ببیند دلبسته دنیا نمی‌شود، دین مبین اسلام نمی‌گوید دنیا را رها کنید، بلکه دنیا را در دست داشته باشید اما آن را در دل راه ندهید.

وی با بیان اینکه یکی از دلبستگی‌های ما، دلبستگی به خانواده است، ادامه داد: در جبهه و جنگ شاهد بودیم این دلبستگی مانع از رفتن افراد به میدان جهاد می‌شد.

سخنران مسجد مقدس جمکران تصریح کرد: ویژگی منتظران امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) این است که دلبسته دنیا نشده و آماده آخرت و جهاد می‌شوند، ویژگی دیگر منتظران این است که از دنیا برای آخرت توشه جمع می‌کنند.

وی در بخش دیگر سخنان خود گفت: اسلام با پول و ثروت مخالف نیست و چه خوب است اگر کسی چندین خانه و کارخانه داشته باشد و از آن‌ها در کارهای خیر استفاده کند، خانه‌های خود را با قیمت پایین‌تر به زوج‌های جوان اجاره دهد و با پول خود از نیازمندان دست‌گیری کند.

ماندگاری در پایان تأکید کرد: اگر چه دنیاپرستی مذموم است اما در طرف دیگر هم اگر کسی دنیا را رها کند و فقط آخرت را ببیند، زندگی خود در دنیا را با سختی زیاد همراه می‌کند، پس باید دنیا را در دست و آخرت را در دل داشته باشیم.

انتهای پیام/ع