به گزارش مرکز خبر روابط عمومي مسجد مقدس جمكران، حجت الاسلام پور جواد در ادامه سلسله آموزش های سبک زندگی اسلامی در مسجد مقدس جمکران به بيان اسيب هاي وارد شده از سوي مردان به کانون خانواده پرداخت و اظهار کرد: آسيب هايي كه در زندگي به کانون خانواده وارد ميشود مانند آفتي است كه به مرور بنيان خانواده را برهم ميزند.

وي با اشاره به اينكه این آفت ها بسيار مخل و برهم زننده آرامش خانواده است افزود: خانواده مانند گلي است كه هرروز نياز به مراقبت و رسيدگي دارد و ما بايد آسيب هاي زندگي خود را شناخته و درصدد پيشگيري يا رفع آنها باشيم تا به خانواده آسيبي نرسد.

این محقق و پژوهشگر حوزوي فراهم نكردن وسايل و مايحتاج اوليه زندگي و يا مصرف مواد مخدر را از جمله عوامل آزار رساندن مردان به خانواده عنوان و بیان كرد: كساني كه از مواد مخدر استفاده ميكنند ظلم بسيار بزرگي به اعضاي خانواده خود کرده و چه بسيار خانواده هايي كه بر اثر اعتياد از هم پاشيده شده است.

پورجواد گناه كردن را ظلم و آسيب ديگر دانست و ادامه داد: گناه كردن بدين معنا است كه درون محيط منزل كارهايي انجام دهيم كه با گناه آميخته باشد. همچنین در روايتي از امام علي(علیه السلام) است كه فرمودند: كسي كه به خانواده اش بدي كند هيچ اميدي به او نيست.

وي اظهار كرد: كانون منزل يك مدير دارد و طبيعتا مدير آن مرد خانواده است حال زماني كه مرد شكسته شده و به دنبال آزار و اذيت برود خانواده از وي جدا شده و در نتيجه سبب فروپاشي آن ميشود.

محقق و پژوهشگر حوزوي كتك زدن، سوء خلق و كينه توزي را از مباحث ديگر آسيب رساندن به کانون خانواده ها بيان كرد و افزود: اين آسيب ها بسيار آزار دهنده بوده و عواقب بسيار خطرناكي براي خانواده دارد؛ لذا انسان هاي بداخلاق محبوبيت خود را از دست ميدهند و كسي نميتواند با آنها معاشرت كند.

انتهای پیام/ش