به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حجت الاسلام پور جواد در ادامه سلسله آموزش های سبک زندگی اسلامی در مسجد مقدس جمکران به بیان اسیب های وارد شده از سوی مردان به کانون خانواده پرداخت و اظهار کرد: آسیب هایی که در زندگی به کانون خانواده وارد میشود مانند آفتی است که به مرور بنیان خانواده را برهم میزند.

وی با اشاره به اینکه این آفت ها بسیار مخل و برهم زننده آرامش خانواده است افزود: خانواده مانند گلی است که هرروز نیاز به مراقبت و رسیدگی دارد و ما باید آسیب های زندگی خود را شناخته و درصدد پیشگیری یا رفع آنها باشیم تا به خانواده آسیبی نرسد.

این محقق و پژوهشگر حوزوی فراهم نکردن وسایل و مایحتاج اولیه زندگی و یا مصرف مواد مخدر را از جمله عوامل آزار رساندن مردان به خانواده عنوان و بیان کرد: کسانی که از مواد مخدر استفاده میکنند ظلم بسیار بزرگی به اعضای خانواده خود کرده و چه بسیار خانواده هایی که بر اثر اعتیاد از هم پاشیده شده است.

پورجواد گناه کردن را ظلم و آسیب دیگر دانست و ادامه داد: گناه کردن بدین معنا است که درون محیط منزل کارهایی انجام دهیم که با گناه آمیخته باشد. همچنین در روایتی از امام علی(علیه السلام) است که فرمودند: کسی که به خانواده اش بدی کند هیچ امیدی به او نیست.

وی اظهار کرد: کانون منزل یک مدیر دارد و طبیعتا مدیر آن مرد خانواده است حال زمانی که مرد شکسته شده و به دنبال آزار و اذیت برود خانواده از وی جدا شده و در نتیجه سبب فروپاشی آن میشود.

محقق و پژوهشگر حوزوی کتک زدن، سوء خلق و کینه توزی را از مباحث دیگر آسیب رساندن به کانون خانواده ها بیان کرد و افزود: این آسیب ها بسیار آزار دهنده بوده و عواقب بسیار خطرناکی برای خانواده دارد؛ لذا انسان های بداخلاق محبوبیت خود را از دست میدهند و کسی نمیتواند با آنها معاشرت کند.

انتهای پیام/ش