به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، نخستین دوره مقدماتی آموزش مکبری و اذان در رده سنی بالای 15 سال در هفته جاری در این مکان مقدس برگزار می‌شود.

این دوره به منظور ارتقاء سطح مکبریّن نمازهای جماعت مساجد و مدارس شهر مقدس قم و شناسایی افراد مستعد برای اجرای برنامه‌های اذانگاهی اجرا خواهد شد.

پس از فراخوان اولیه، تعداد قابل توجهی از علاقه مندان، در این طرح ثبت نام کردند و پس از انجام مصاحبه اولیه و احراز شرایط، تعداد 40 نفر برای شرکت در این دوره دعوت شده‌اند.

عناوین و سرفصل‌های این دوره شامل صوت و لحن اذان و تکبیر، دعاخوانی، احکام نماز، حُسن اجرا و آداب اذان و تکبیر و صحت قرائت اذکار خواهد بود.

حجت الاسلام والمسلمین محمدپور از ادعیه خوانهای نمونه کشوری، حجت الاسلام والمسلمین شاهینی مسئول مرکز پاسخگویی و مشاوره مسجد مقدس جمکران و قاریان ممتاز و بین المللی قرآن کریم آقایان حاج سید رضا محمدی، حاج علی علیزاده و حاج مهدی فروغی در این دوره مباحث را برای شرکت کنندگان تبیین خواهند کرد.

گفتنی است به شرکت کنندگانی که این دوره آموزشی را با موفقیت سپری کرده و امتیاز لازم را کسب کنند، گواهی پایان دوره اعطا خواهد شد.

انتهای پیام/ش