به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، یونس عالی پور در جلسه ستاد تسهیلات زائرین و خدمات سفر استان قم در سالن جلسات امام جواد(علیه السلام) استانداری با اشاره به آمار زائرین استان قم اظهار کرد: در نوروز امسال ۹۳ درصد از زائرین با وسیله نقلیه شخصی به استان قم آمدند و ۶۴ درصد از کسانی که به قم آمده بودند، قبلا به این شهر سفر داشتند.

وی ادامه داد: ۴۱ درصد از زائرین ایام نوروز امسال کمتر از ۱۰۰ هزار تومان در شهر قم خرید داشتند و فقط خرید هفت درصد از زائرین بالای ۲۰۰ هزار تومان بود.

معاون هماهنگی امور زائرین استانداری قم افزود: ۳۴ درصد از زائرین در ایام نوروز اعلام کردند که حتما دوباره به شهر قم می‌آیند، هفت درصد هم اعلام کردند که دیگر به این شهر نمی‌آیند، آن‌ها مهم ترین دلیلشان برای عدم سفر به شهر قم را ترافیک این شهر اعلام کردند.

عالی پور با اشاره به ترکیب زائرین در شهر قم اظهار کرد: بیشترین زائرین از استان تهران و کمترین زائرین از استان خوزستان هستند، ۹۴ درصد از زائرین در ایام نوروز به صورت خانوادگی به شهر قم آمدند، ۳۵ درصد زائرین شهر قم، زائر اولی بودند و ۸۶ درصد از زائرین بیش از یک روز در این شهر اقامت داشتند.

وی ادامه داد: ۳۹ درصد از زائرین در ایام نوروز با توجه به اطلاعات قبلی به شهر قم آمدند و سفر ۱۴ درصد از زائرین به شهر قم هم از طریق نقشه بود. ۴۴ درصد از زائرین از برنامه‌های حرم حضرت معصومه(سلام الله علیها) و مسجد مقدس جمکران استفاده کردند.

معاون هماهنگی امور زائرین استانداری قم افزود: برنامه‌های حرم حضرت معصومه(سلام الله علیها) و مسجد مقدس جمکران همیشه مورد استقبال زائرین بوده است و آن‌ها از این برنامه‌ها راضی هستند.

انتهای پیام/ح