به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حجت‌الاسلام‌والمسلمین ماندگاری امشب در یادواره شهدای سادات شهید استان قم با اشاره به اینکه دارایی‌های شهدا این‌قدر زیاد است که خدا خریدار آن‌ها شده است، اظهار کرد: شهدای سادات با ما اتمام‌حجت کردند که ولایتمداری شرط اول شیعه‌گری است.

وی ادامه داد: شهدای سادات به همه ما می‌گویند اگر می‌خواهید خدا خریدار شما شود باید انتظارات خدا را برآورده کنیم و حدود 500 انتظار خدا و رسول خدا (صلی‌الله علیه و آله) اولی الامر در قرآن آمده است.

رئیس موسسه روایت سیره شهدا با تأکید بر اینکه سعی کنیم اطاعت از ولایت الهی کنیم، ابراز کرد: یعنی اطاعت از خدا، پیامبر (صلی‌الله علیه و آله)، اهل‌بیت (علیهم‌السلام) و ولی‌فقیه در عصر غیبت. اگر اطاعت کنیم نمره بیست خواهیم گرفت.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین ماندگاری افزود: در دفاع مقدس ولی‌فقیه اعلام کرد که به جبهه‌ها بروید و از دین و انقلاب دفاع کنید، شهدا رفتند و مدال طلا گرفتند. امروز هم به امر ولی‌فقیه جوانان این مرزوبوم برای دفاع از حرم رفتند و شهید شدند و آن‌ها هم مدال طلا گرفتند.

وی بابیان اینکه برخی برای محبوب نان هم نمی‌دهند ولی برخی در اطاعت از محبوبشان جان نیز می‌دهند، ابراز کرد: آیا مسئولین جمهوری اسلامی برای خدمت به این نظام، انقلاب و مردم از ولی‌فقیه اطاعت می‌کنند؟

استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به اینکه سه نکته برای رسیدن به اطاعت ضروری است، اظهار کرد: باید باور کنیم ولایت از ما آگاه‌تر است و امروز در زمان ما ولی‌فقیه از ما بیشتر آگاهی و درک دارند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین ماندگاری افزود: باید باور کنیم خداوند از همه به ما مهربان‌تر است و هیچ غرضی جز رشد ما ندارد و بدانیم که هر چه بیشتر اطاعت کنیم به نفع خود ماست. شهدا بیشتر اطاعت کردند و مقام قرب الهی را کسب کردند.

وی افزود: اگر همه ما اعم از روحانیت و حوزه و همه مسئولین و مردم به حرف ولایت عمل می‌کردند امروز در چهل‌سالگی انقلاب وضعیت ما این‌گونه نبود.

رئیس موسسه روایت سیره شهدا تصریح کرد:حوزه و روحانیت جایی که باید در برابر بی‌عدالتی و فساد در جامعه امربه‌معروف می‌کرد و فریاد می‌زد کوتاهی کرد تا امروز کار به‌جایی رسید که مقام معظم رهبری بابت بی‌عدالتی‌ها در جامعه عذرخواهی کنند.

انتهای پیام/ح