به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، همزمان با روز درخت کاری جمعی از خادمان و زائران مسجد مقدس جمکران 313 نهال به نیت شهدای مدافع حرم و تعداد یاران حضرت ولی عصر(عجل الله تعالی فرجه) را در اطراف این مکان مقدس کاشتند.

حجت الاسلام وطن پور مسئول ستاد مردمی فعالیت های مهدوی در حاشیه این مراسم با اشاره به اینکه ارتباط ظهور امام عصـر ارواحنافداه با فضای سبز و آبادانی زمین، یک ارتباط تنگاتنگ است اظهار کرد: در بسیاری از روایات این خصوصیت را از شاخصه­های ظهور بر شمرده­اند و باروری درختان، طراوت و شادابی زمین و خرمی گیاهان، از دستاوردهای عصـر ظهور است که به آن اشاره شده است.

وی ادامه داد:  ما با کاشت نهال انتظار در حقیقت گامی در جهت مهیا کردن زمین برای پذیرش ظهور برميداريم. از طرفی این موضوع که روایات به سرسبزی و طراوت زمین و پرباری و ثمر بخشی درختان در عصـر ظهور اشاره می­کنند، نشانگر این حقیقت است که درختکاری، سرسبزی و آبادانی از آرمان اسلام و وعده­های پس از ظهور است.

مسئول ستاد مردمی فعالیت های مهدوی به اهداف اجرای این طرح اشاره کرد و گفت: این کار گامی در جهت خرمی و آبادانی زمین، پیوند درختکاری با آرمان مقدس اسلام و بُعدِ معنوی بخشیدن به این حرکت، زنده کردن یاد شهدا و انجام یک عمل خیر به نیابت از آنها، تعظیم شعائر اسلامی، حركت به سمت جامعه آرماني امام عصر علیه السلام و گامی پويا، جهت زمینه سازی ظهور و پویایی انتظار است که با حضور پرشور گروه های مختلف مردمی انجام شد.

انتهای پیام/ح