به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حجت الاسلام یاسین حسین آبادی، درباره برنامه این مکان مقدس ویژه تحویل سال نو، گفت: روز سه شنبه، ۲۹ اسفند از ساعت ۱۶ ویژه برنامه قرآنی با حضور قاریان کشوری و بین المللی و حضور دکتر سیدمحمدحسین طباطبایی، حافظ کل قرآن کریم در مسجد مقدس جمکران برگزار می شود.

وی ادامه داد: پس از آن، نماز مغرب و عشاء به امامت حجت الاسلام والمسلمین رحیمیان، تولیت مسجد مقدس جمکران اقامه می شود و بلافاصله بعد از نماز و در فاصله نیم ساعت قبل از تحویل سال، زیارت شریف آل یس توسط آقای مهدوی نژاد و با حضور دلدادگان صاحب الزمان(عجل الله تعالی فرجه)، زمزمه خواهد شد.

حسین آبادی درباره دیگر برنامه های تدارک دیده شده برای تحویل سال، تصریح کرد: پس از تحویل سال نو، مراسم سخنرانی با حضور حجت الاسلام والمسلمین صدیقی، امام جمعه موقت تهران آغاز شده و سپس دعای پرفیض توسل با نوای حاج علی مهدوی‌نژاد در میعاد منتظران زمزمه می شود.

مدیر مسجد مقام و مراسم مسجد مقدس جمکران بیان کرد: به دلیل همزمانی روز نخست فروردین ماه با سالروز شهادت امام هادی(علیه السلام)، چهارشنبه، یکم فروردین پس از اقامه نماز ظهر و عصر، زیارت شریف جامعه کبیره توسط حجت الاسلام سیدبهاء ضیایی قرائت می شود.

وی درباره دیگر برنامه های مناسبتی مسجد مقدس جمکران در ایام نوروز ۹۷، ابراز کرد: با توجه به آنکه نخستین شب جمعه از ماه رجب المرجب «لیله الرغائب» نام دارد، جمکران ویژه برنامه این شب عظیم الشان را با حضور حجت الاسلام میرزا محمدی تدارک دیده که از دو بامداد جمعه، سوم فروردین آغاز می شود.

حجت الاسلام حسین آبادی با اعلام برنامه های جمکران ویژه ایام اعتکاف گفت: آئین پرفیض و معنوی اعتکاف روزهای ۱۱ تا ۱۳ فروردین با حضور هزار نفر از خواهران و هزار نفر از برادران و به صورت کاملاً رایگان برگزار می شود و عموم علاقمندان از هر نقطه کشور می توانند تا ۲۵ اسفند با مراجعه به سایت مسجد به نشانی www.jamkaran.ir، برای حضور در این آئین، ثبت نام کنند تا پس از قرعه کشی اسامی معتکفان در روز پنجم فروردین اعلام شود؛ کارت های حضور هم روزهای ششم و هفتم فروردین توزیع می شود.

وی درباره برنامه های ایام اعتکاف خاطرنشان کرد: همسو با تاکید مقام معظم رهبری، محور برنامه های این آئین سه روزه صحیفه سجادیه است البته برنامه های فرهنگی همچون برگزاری حلقه های معرفت، برگزاری مناجات های شبانه، مسابقات و … نیز پیش بینی شده است.

انتهای پیام/ست