به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، ابراهیم صدوقی در آستانه سال جدید به تشریح برنامه های مسجد مقدس جمکران در ایام نوروز پرداخت و اظهار کرد: مراسم مسجد مقدس جمکران با اجرای برنامه تحویل سال در روز سه شنبه آغاز خواهد شد و تا پانزدهم فروردین ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه زیارت آل یاسین در ایام نوروز به صورت روزانه در مسجد مقدس جمکران قرائت می شودابراز کرد: در روز چهارشنبه اول فروردین ماه ویژه برنامه شب شهادت حضرت امام علی النقی(علیه السلام) را در مسجد مقدس جمکران برگزار خواهیم کرد.

معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران از برگزاری نمایشگاه های خدمات فرهنگی در صحن های مسجد خبر داد و گفت: این نمایشگاه ها امسال با مشارکت معاونت فرهنگی اداره کل اوقاف استان قم برگزار میشود که شامل جنگ کودک و نوجوان، مشاوره و پاسخگویی و غرفه هنرمندان خطاط به عنوان مشق عهد است.

صدوقی حضور روحانیون و اساتید جهت معرفی عرفان های نوظهور و فرق ضاله را از دیگر برنامه های ویژه نوروز عنوان کرد و ادامه داد: غرفه دیگری در حوزه امر به معروف با عنوان هر زائر یک آمر به معروف نیز در صحن های مختلف مسجد مقدس برپا خواهد شد.

صدوقی نمایش فیلم های جشنواره عمار، برپایی غرفه معرفی سیره شهدا، پرده خوانی دفاع مقدس و چاپ و توزیع بروشور راهنمای زائر با تیراژ ۵۰ هزار نسخه از دیگر برنامه های نوروز عنوان کرد و گفت: امسال مسجد مقدس جمکران در روزهای یازدهم، دوازدهم و سیزدهم فروردین ماه مراسم اعتکاف را برگزار خواهد کرد و میزبان معتکفین خواهر و برادر خواهد بود.

معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران ادامه داد: بر اساس فرمایش مقام معظم رهبری در ارتباط با اهمیت صحیفه سجادیه ما نیز بحث صحیفه خوانی را در قالب
مسابقات فرهنگی در حاشیه مراسم اعتکاف برگزار خواهیم کرد.

صدوقی برگزاری کارگاه های اموزشی سبک زندگی اسلامی ویژه خانواده ها را از دیگر برنامه های نوروزی مسجد مقدس جمکران عنوان و بیان کرد: روز سه شنبه هشتم فروردین ماه که با نام هنرهای نمایشی نامگذاری شده اجرای تئاتر میدانی را خواهیم داشت.

وی افزود:برگزاری مراسم باشکوه جشن ولادت حضرت امام محمد تقی(علیه السلام) و ولادت حضرت امیرالمومنین(علیه السلام) نیز از دیگر برنامه های فرهنگی مسجد مقدس جمکران در ایام نوروز خواهد بود که امیدواریم مورد استقبال مهمانان نوروزی این مکان مقدس قرار گیرد.

انتهای پیام/ست