به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، جنگ های قرآنی «قدمی برای ظهور» با محوریت قرآن و عترت و با هدف اجرای برنامه های متنوع و جذاب و معرفی خانواده های موفق قرآنی درایام نوروز برگزار می شود.
این جنگ های قرآنی ویژه خانواده ها بوده و هر روز از ساعت ۱۸ تا ۲۰ در صحن ابراهیم خلیل(علیه السلام) برگزار میشود که در ابتدای آنها قرآن کریم قرائت شده و برنامه های متنوع دیگری چون گروه تواشیح، سرود، تئاتر، پرده خوانی، مسابقه و برنامه های ویژه کودکان اجرا میشود.
لازم به ذکر است که این محافل ضمن تشویق و ترغیب نوجوانان و جوانان به فراگیری معارف قرآن کریم و نیز به دلیل ارتباط مستقیم مخاطبان با قاریان، حافظان، گروه های همخوانی و مدیحه سرایی میتواند نقش به سزایی در غنی سازی ایام فراغت خانواده ها در این مکان مقدس داشته باشد.
همچنین جلسات آموزش عمومی قرآن کریم شب های چهارشنبه و جمعه با عنایت به جایگاه ویژه مسجد مقدس جمکران و علاقه وافر زائران به آشنایی با معارف دینی و به خصوص قرآن کریم، به صورت هفتگی و با حضور اساتید برجسته برگزار میشود.
شایان ذکر است که در جلسات مذکور کارشناسان به بیان نکات مهم تفسیری آیات منتخب و آموزش صحت قرائت نماز پرداخته و داوطبان نیز به تلاوت قرآن کریم می پردازند تا اشکالات آنها توسط استاد برطرف میشود.
انتهای پیام/ست