به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، سید ابوالقاسم هاشمیان با اشاره به اقدامات رفاهی آسایشی مسجد مقدس جمکران برای میزبانی از زائران و مسافران در ایام نوروز، اظهار کرد: در این ایام حدود ۲۱۰ هزار نفر در این مکان مقدس اسکان داده‌شده‌اند.

وی بابیان اینکه مجموعه اقامتی مسجد مقدس جمکران به این منظور در نظر گرفته‌شده بود، افزود: پارکینگ شماره ۴ نیز به‌صورت کمپینگ در اختیار زائران بود و با توجه به سرمای هوا شبستان‌های مسجد نیز شبها برای اسکان مورد استفاده قرار می‌گرفتند.

هاشمیان با تأکید بر اینکه اسکان زائران نوروزی از ۲۸ اسفندماه تا ۱۴ فروردین‌ماه انجام‌شده است، تصریح کرد: آمار اسکان زائران به‌طور روزانه تهیه‌شده و در ایام البیض نیز اعتکاف خواهران و برادران در این مکان مقدس صورت گرفته است.

وی با اشاره به دیگر خدمات مسجد مقدس جمکران ادامه داد: جایگاه سوخت و پارکینگ‌های مسجد مقدس جمکران نیز در ایام نوروز به‌صورت شبانه‌روزی به خدمت‌رسانی مشغول بودند.

مدیر موسسه املاک، اموال و موقوفات مسجد مقدس جمکران فعالیت دارالشفاء مسجد جمکران در ایام عید را مورد اشاره قرارداد و عنوان کرد: این مرکز در اکثر روزها به‌صورت شبانه‌روزی فعال بوده و بیش از ۴ هزار نفر مراجعه‌کننده داشته است.

وی خاطرنشان کرد: خادمان مسجد نیز در سه شیفت فعالیت داشته و تمامی امکانات بهداشتی و رفاهی مسجد در اختیار زائران قرار داشته است.

هاشمیان با تأکید بااینکه زائران شهر مقدس قم برای اسکان به مسجد مقدس جمکران هدایت می‌شدند، تصریح کرد: این مکان مقدس ظرفیت و منابع محدود داشته و حتی‌الامکان برای خدمت‌رسانی مطلوب به زائران تلاش کرده است.

وی افزود: با توجه به هدایت زائران به مسجد از سوی استانداری، امیدوار بودیم که این نهاد برای اسکان و ارائه خدمات به زائران همکاری لازم را داشته باشد.

مدیر موسسه املاک، اموال و موقوفات مسجد مقدس جمکران با اشاره به همکاری نهادهای مربوطه با مسجد مقدس جمکران اظهار کرد: آتش‌نشانی، اورژانس، هلال‌احمر و شهرداری استان برای رفاه حال زائران با مسجد مقدس جمکران همکاری داشته‌اند.

انتهای پیام/ست