به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، وحید مقدم در جلسه ستاد تسهیلات زائرین و خدمات سفر استان قم در سالن جلسات مسجد مقدس جمکران با اشاره به پیش بینی ترافیک اطراف این مکان مقدس در نیمه شعبان اظهار کرد: امسال نیمه شعبان همچون لحظه تحویل سال در شب چهارشنبه است و همین دلیل پیش بینی می‌کنیم که شاهد حضور گسترده تر زائرین نسبت به سال‌های گذشته در مسجد مقدس جمکران باشیم.

وی ادامه داد: شهرداری قم قول داده است که کمربندی دوم مسجد مقدس جمکران را تا نیمه شعبان به مرحله بهره برداری برساند، همچنین پارکینگ بزرگی در آن کمربندی در آن ایام ایجاد خواهد شد تا مورد استفاده زائرین قرار بگیرد.

دبیر شورای ترافیک استان قم افزود: راه‌های متعددی را برای ورود زائرین به مسجد مقدس جمکران در ایام نیمه شعبان پیش بینی می‌کنیم تا همه مردم از یک راه به این مسجد وارد نشوند، همچنین ایجاد راهی از اتوبان قم- کاشان به مسجد مقدس جمکران را نیز پیش بینی کردیم.

مقدم با اشاره به حضور گسترده زائرین در شهر قم در نیمه شعبان اظهار کرد: در ایام نوروز امسال حدود سه میلیون و ۱۰۰ هزار خودرو وارد شهر قم شد، اما در ایام نیمه شعبان شاهد حضور بین ۴۰۰ تا ۷۰۰ هزار خودرو در این شهر هستیم.

وی ادامه داد: امسال ظرفیت پارکینگ‌های اطراف مسجد مقدس جمکران دو برابر سال گذشته خواهد بود، باید از ظرفیت دستگاه‌های سنگین دستگاه‌های مختلف استان قم برای کمک به شهرداری قم استفاده شود.

دبیر شورای ترافیک استان قم افزود: سال گذشته با وجود این که به مردم پیشنهاد کردیم که با اتوبوس و تاکسی به مسجد مقدس جمکران بیایند، اما این وسایل عمومی هم در ترافیک ماندند، امسال پیش بینی کردیم که یک مسیر خاصی برای جابه جایی مردم به مسجد مقدس جمکران با استفاده از ناوگان عمومی ایجاد شود.

مقدم با اشاره به لزوم ساماندهی ایستگاه‌های صلواتی مسیر مسجد مقدس جمکران در نیمه شعبان اظهار کرد: باید این ایستگاه‌ها ساماندهی شوند تا مشکلات ترافیکی در طول مسیر مسجد مقدس جمکران به وجود نیاید.

وی در پایان خاطرنشان کرد: دستگاه‌های اجرایی باید از نقشه‌های جدید در اطراف مسجد جمکران استفاده کنند تا مشکلی برای زائرین به وجود نیاید، همچنین امسال شاهد تحول در زمینه مسائل ترافیکی در نیمه شعبان در اطراف مسجد مقدس جمکران خواهیم بود.

انتهای پیام/ست