به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، جلسه ستاد تسهیلات زائرین و خدمات سفر استان قم سه شنبه شب در سالن جلسات مسجد مقدس جمکران برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد حسن رحیمیان ولیت مسجد مقدس جمکران در این جلسه با تاکید بر اینکه باید خودمان را آماده کنیم که با حضور جمعیت‌های میلیونی در مسجد مقدس جمکران در مناسبت‌های مختلف تعامل داشته باشیم، نیمه شعبان را مانور بزرگ منتظران امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) توصیف کرد که عظمت ملت ایران و تشیع را نشان می‌دهد.

یونس عالی پور معاون هماهنگی امور زائرین استانداری قم در ادامه این جلسه با اشاره به لزوم برنامه ریزی برای استقبال از زائرین در ایام نیمه شعبان در استان قم اظهار کرد: زائرین در این ایام علاوه بر حضور در مسجد مقدس جمکران به زیارت حرم حضرت معصومه(سلام الله علیها) می‌روند و باید دستگاه‌های اجرایی تدابیر لازم را در این زمینه بیندیشند.

وحید مقدم در ادامه این جلسه گفت: پارکینگ‌های اطراف مسجد مقدس جمکران در نیمه شعبان امسال، دو برابر سال گذشته خواهد بود، باید از ظرفیت دستگاه‌های سنگین دستگاه‌های مختلف برای کمک به شهرداری قم استفاده شود.

دبیر شورای ترافیک استان قم افزود: سال گذشته با وجود اینکه به مردم پیشنهاد کردیم که با اتوبوس و تاکسی به مسجد مقدس جمکران بیایند، اما این وسایل عمومی هم در ترافیک ماندند، امسال پیش بینی کردیم که یک مسیر خاصی برای جابه جایی زائرین مسجد مقدس جمکران با استفاده از ناوگان عمومی ایجاد شود.

احمد حاجی زاده در بخش پایانی جلسه با اشاره به حضور گسترده زائرین در لحظه تحویل سال در مسجد مقدس جمکران اظهار کرد: حضور این حجم گسترده زائرین برای ما نیز غافل کننده بود.

معاون اجرایی مسجد مقدس جمکران در پایان خاطرنشان کرد: باید بسترهای لازم برای حضور گروه‌های مردمی برای ایجاد ایستگاه‌های صلواتی در طول مسیر مسجد مقدس جمکران فراهم شود، همچنین باید تدابیری برای حل مشکل ترافیک میدان ولی عصر(عجل الله تعالی فرجه) بیندیشیم.

انتهای پیام/ست