به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حجت‌الاسلام و المسلمین رحیمیان در جلسه ستاد تسهیلات زائرین و خدمات سفر استان قم با اشاره به اهمیت خودسازی اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب در دیدار با مسئولان فرمودند که مسؤولان در هر رده ای نیازمند خودسازی و بهره گیری از دعاها هستند و به نقل از امام خمینی(ره) دعای کمیل و مناجات شعبانیه را از جمله ارزشمندترین دعاها دانستند.

 

وی ادامه داد: بر خلاف کسانی که نسبت به نظام القاء ناامیدی و سیاه نمایی می کنند، مقام معظم رهبری می فرمایند اگر بنای نظام اسلامی مستحکم نبود با این همه بمباران گسترده و پیوسته اینگونه مقاوم و سرپا نبود.

 

تولیت مسجد مقدس جمکران افزود: در یک مقطع تاریخی حساس زندگی می‌کنیم، البته این فراز و نشیب‌ها طبیعی است و این مسیری است که باید آن را طی کنیم، هر کسی باید در حوزه کار خودش به درستی عمل کند، اگر اجزای یک جامعه درست شود، ترکیب آن جامعه هم درست خواهد شد.

 

حجت الاسلام والمسلمین رحیمیان با اشاره به حضور گسترده زائرین در شهر قم اظهار کرد: در مناسبت‌هایی همچون نیمه شعبان در مسجد مقدس جمکران شاهد حضور گسترده زائرین در این شهر هستیم و باید مجموعه مدیران قم کاری کنند که زائرین با خاطرات خوب از این شهر بازگردند.

 

وی ادامه داد: امسال امیدواریم با استفاده از تجربیات سالهای گذشته شاهد خدمت رسانی بهتر به زائرین در شهر قم در ایام نیمه شعبان باشیم، هر چند هر یک از دستگاه‌های دولتی باید به وظیفه خود در این زمینه عمل کنند، اما نباید مردمی بودن جشن‌های نیمه شعبان مخدوش شود.

 

تولیت مسجد مقدس جمکران افزود: به شهرداری قم پیشنهاد کردیم که فضاهای مناسبی در طول بلوار پیامبر اعظم(عجل الله تعالی فرجه) برای برپایی ایستگاه‌های صلواتی ایجاد کند تا علاوه بر مناسبت‌هایی همچون نیمه شعبان و شب‌های چهارشنبه در طول سال نیز شاهد برپایی ایستگاه‌های خدماتی برای پیاده روی مردم در این مسیر باشیم.

 

حجت الاسلام والمسلمین رحیمیان با اشاره به لزوم ساماندهی ترافیک اطراف مسجد مقدس جمکران اظهار کرد: در ایام نیمه شعبان ترافیک در اطراف این مکان مقدس باید به گونه ای ساماندهی شود که علاوه بر روان بودن ترافیک، به خصوص برای افراد ناتوان به گونه ای باشد که مجبور نباشند فاصله طولانی بین پارکینگ ها و مسجد را پیاده طی کنند.

 

وی ادامه داد: شهرداری قم طی سال‌های اخیر در خدمت به زائرین در مسجد مقدس جمکران و اطراف آن سنگ تمام گذاشته، همچنین با تدابیر اندیشیده شده هیچ مشکلی امنیتی در مسجد مقدس جمکران به وجود نیامده است که وظیفه می دانیم ضمن تشکر از همه دستگاه های خدمتگذار، از شهرداری قم و دستگاه های امنیتی قدردانی ویژه داشته باشیم.

 

تولیت مسجد مقدس جمکران افزود: امسال حضور مردم در لحظه تحویل سال در این مسجد بی سابقه بود و نسبت به عدم پوشش این حضور بی سابقه از سوی صدا و سیما گلایه داریم.

 

وی در پایان خاطرنشان کرد: : باید خودمان را برای استقبال از اجتماع میلیونی در مسجد مقدس جمکران آماده کنیم، نیمه شعبان مانور بزرگ منتظران امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) است و این برنامه عظمت ملت ایران و تشیع را نشان می‌دهد.

انتهای پیام/ست