به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حجت الاسلام مهدی یوسفیان، در تشریح آنکه ظهور کدام اهداف بعثت را محقق می کند؟،اظهار کرد: یکی از القاب نبی مکرم اسلام(صلی الله علیه و آله)، خاتم الانبیاء است و حضرت مهدی(عجل الله تعالی فرجه) آخرین وصی پیامبر(صلی الله علیه و آله) است، اگر بخواهیم میان دو خاتم ارتباط برقرار کنیم، حضرت نبی مکرم اسلام(صلی الله علیه و آله)، آخرین آوردنده دین و حضرت مهدی(عجل الله تعالی فرجه)، اجرا کننده جهانی این دین است که در دوران ظهور دین اسلام را در سراسر گیتی تبلور می کند.

 

وی با اشاره به آیه 33 سوره مبارکه توبه اظهار کرد: خداوند متعال در این آیه می فرماید: «هُوَ الَّذِي أَرْسَلَ رَسُولَهُ بِالْهُدَىٰ وَدِينِ الْحَقِّ لِيُظْهِرَهُ عَلَى الدِّينِ كُلِّهِ وَلَوْ كَرِهَ الْمُشْرِكُونَ»،«او كسى است كه پيامبر خود را با هدايت و دين حقّ فرستاد، تا آن را بر همه‌ دين‌ها پيروز گرداند، هر چند مشركان ناراحت باشند.» یعنی با بعثت نبی مکرم اسلام(صلی الله علیه و آله)، دین اسلام استقرار می یابد.

 

حجت الاسلام یوسفیان در مورد اهداف دو حجت خاتم یعنی نبی مکرم اسلام(صلی الله علیه و آله) و حضرت مهدی(عجل الله تعالی فرجه) تصریح کرد: هر دو حجت آسمانی و الهی برای پاره کردن پرده های جهل و خرافات آمده اند، پیامبر(صلی الله علیه و آله) زمانی که مبعوث شدند، جهل، نادانی و بت پرستی در همه جای جزیره العرب سایه افکن شده بود، ایشان آمدند تا راه صحیح زندگی را برای مردم تبیین کنند و حضرت مهدی(عجل الله تعالی فرجه) هم در زمان ظهور پرده های جهل و خرافات را پاره کرده و مردم را در مسیر صحیح قرار می دهند.

 

کارشناس مهدویت تاکید کرد: پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله) در روایتی فرمودند: «من آمدم، تا مردم را با قرآن کریم و اصل دین آشنا کنم» و حضرت مهدی(عجل الله تعالی فرجه) من هم ظهور می کند، تا حقایق قرآن را به مردم بیان کند، پیامبر(صلی الله علیه و آله)، برای جهل زدایی از اصل دین آمدند و حضرت مهدی(عجل الله تعالی فرجه) هم در دروان ظهور برای جهل زدایی از متن و محتوای دین و برداشت های ناصوابی که از دین وجود دارد، خواهند آمد. در واقع حضرت مهدی(عجل الله تعالی فرجه) مردم را به متن حقیقی دین برمی گردانند.

 

یوسفیان با اشاره به روایت نبویِ «من مبعوث شدم، تا مکارم اخلاق را تمام کنم»، گفت: پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله) آمدند تا حقیقت انسانیت را در بین مردم جلوه گر کنند، بعثت پیامبر(صلی الله علیه و آله) برای تجلی صفات عالی انسانی و دور شدن رذایل اخلاقی است، در دوران ظهور حضرت مهدی(عجل الله تعالی فرجه) این عملکرد نبی مکرم اسلام(صلی الله علیه و آله) اجرایی می شود، به گونه ای که انسان ها از رذایل اخلاقی دور می شوند.

 

وی با اشاره به روایتی درباره دوران ظهور حضرت مهدی(عجل الله تعالی فرجه) ابراز کرد: در روایت است که حضرت مهدی(عجل الله تعالی فرجه)، وقتی ظهور می کنند، کینه از قلب ها و جان های انسان ها دور و انسان ها با یکدیگر با محبت می شوند، به گونه ای که قناعت در بین مردم تبلور می یابد و مردم با وجود آنکه امکانات مختلف در اختیار دارند، به دلیل بی رغبتی از دنیا، قناعت می کنند و بهره شان از دنیا به اندازه نیازشان است.

 

یوسفیان اظهار کرد: کعبه توسط حضرت آدم(علیه السلام) بنا نهاده شد و در زمان حضرت ابراهیم(علیه السلام) به عنوان خانه توحیدی بازسازی شد، بعثت خاتم الانبیاء هم از کنار خانه کعبه یعنی خانه توحید بوده است و حضرت(صلی الله علیه و آله) آمدند تا مردم را به حقیقت و تعالی، برسانند، جان انسان ها را پاک و پاکیزه کنند و حرکت خودشان را با گفت وگو و راهنمایی مردم و تبیین واقعیت های هستی آغاز  کردند، حضرت مهدی(عجل الله تعالی فرجه) هم از کنار خانه خدا رسالتشان را آغاز می کنند و حرکت حضرت(صلی الله علیه و آله) هم براساس دعوت، راهنمایی و پاکیزه کردن قلب و روح مردم خواهد بود.

 

کارشناس مهدوی تاکید کرد: انبیاء وقتی مبعوث به رسالت شدند، هر کدام بر اساس روش، منش و شیوه ای که خداوند در نظر گرفته بود، عمل می کردند، حضرت مهدی(عجل الله تعالی فرجه) هم که عصاره انبیاء هستند، سنت های انبیاء در زندگی ایشان تبلور می یابد. در روایات آمده است که از جمله مشابهات و سنت هایی که بین نبی خاتم(صلی الله علیه و آله) و حضرت مهدی(عجل الله تعالی فرجه) این است که هر دو بزرگوار در فضای تقابل با شرک، بت پرستی و کفر دست به شمشیر می شوند.

 

وی افزود: نبی مکرم اسلام(صلی الله علیه و آله) در مدینه تشکیل حکومت دادند و برای آنکه دین اسلام را ترویج دهند، مجبور شدند، با مشرکین وارد جنگ شوند و دست به شمشیر بردند، همین موجب بقای دین اسلام شد. حضرت ولیعصر(عجل الله تعالی فرجه) هم طبق روایات دست به شمشیر خواهند برد و با دشمنان توحید، مشرکان و کسانی  که حاضر نیستند، حرف حق را بشوند، مبارزه خواهند داشت و آنها را تسلیم حق می کنند.

 

یوسفیان در پایان خاطر نشان کرد: حضرت مهدی(عجل الله تعالی فرجه) وقتی ظهور می کنند، با انسان های حقیر وارد جنگ می شوند، حتی در زمان جنگ امدادهای جهانی هم به کمک حضرت حجت(عجل الله تعالی فرجه) می آید، به طوری که حتی سنگ به صدا در می آید و می گوید پشت من کافری پنهان شده است که می توانید آن را بکشید، این نشاندهنده، فضای مبارزه در زمان ظهور است. میان نبی مکرم(صلی الله علیه و آله) و بعثت ایشان و حرکت امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) و قیامشان پیوندهای محکمی است، پیامبر(صلی الله علیه و آله) مبعوث شدند، تا دین اسلام را در جامعه رشد دهند و حضرت مهدی(عجل الله تعالی فرجه) هم تلاش خواهند کرد تا این دین را در پهنه گیتی و جهان در زندگی مردم ساری و جاری  کند.

انتهای پیام/