به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، مجید سلیمیان در تشریح برنامه های ویژه نیمه شعبان اظهار کرد: تمامی برنامه های در نظر گرفته شده در ایام نیمه شعبان در ذیل پویش مردمی #قدمی_برداریم برنامه ریزی شده است.

وی با اشاره به اینکه ظهور و اقداماتی که منتظران ظهور باید انجام دهند در دو دیدگاه بیان می شود، افزود: در دیدگاه اول منتظران تنها با دعا خواستار ظهور حضرت حجت(عجل الله تعالی فرجه) هستند که این به تنهایی دیدگاه درستی نخواهد بود.

سرپرست مدیریت آفرینش های فرهنگی هنری مسجد مقدس جمکران دیدگاه دوم را یک دیدگاه انقلابی دانست و اظهار کرد: در این دیدگاه اقداماتی باید انجام شود تا بتواند زمینه ساز ظهور شود چراکه خود معصومین و حضرت هم تاکید کردند بهترین اقدام برای اینکه ظهور نزدیک شود این است که خودمان هم ننشینیم.

سلیمیان با بیان اینکه بهترین اقدام برای نزدیک شدن به امام زمان (عجل الله تعالی فرجه) خدمت به خلق خدا است تصریح کرد: این اقدامات باید به گونه ای باشد که با نیت خشنودی امام زمان(ع) صورت گیرد؛ لذا در همین راستا ما پویش مردمی #قدمی_برداریم را با نزدیک شدن به ایام نیمه شعبان آغاز کردیم.

وی بااشاره به اینکه این پویش توسط گروه هایی که فعالیت های مهدوی داشته و ذیل ستاد مردمی فعالیت های مهدوی هستند اجرا میشود خاطر نشان کرد: هدف از برگزاری این پویش این است که بتوانیم برای نزدیک شدن به امام زمان (عجل الله تعالی فرجه) و ظهورشان قدمی برداریم.

سرپرست مدیریت آفرینش های فرهنگی هنری مسجد مقدس جمکران برنامه ها و جشن های برگزار شده در ایام نیمه شعبان را در راستای این پویش عنوان کرد و افزود: بنا داریم تا با کسانی که در هر نقطه ای از جهان به نوعی دغدغه امام زمان (عجل الله تعالی فرجه) را دارند دست به دست هم داده و قدمی برای حضرت حجت (عجل الله تعالی فرجه) برداریم.

سلیمیان با اشاره به برگزاری برنامه اجتماع جوانان عاشورایی زمینه ساز ظهور در روز جمعه هفتم اردیبهشت ماه، از برپایی برنامه ای با عنوان نرجسانه نیز خبر داد و گفت: با توجه به نام مادر امام زمان (عجل الله تعالی فرجه) و اینکه ایشان در ابتدا مسیحی بودند و سپس مسلمان شدند ما این برنامه را تدارک دیدیم که عنوان آن تجلیل از بانوان فعال در حوزه مهدویت است و در روز دهم اردیبهشت ماه از ساعت ۱۰ صبح در مسجد مقدس جمکران برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: در کنار دعوت از مراجع تقلید برای برپایی نماز جماعت امسال حضور هیئات رزمندگان اسلام را در تاریخ های هشتم نهم و دهم اردیبهشت ماه داریم که این هیئات خود متولی برگزاری جشن در مسجد مقدس جمکران هستند.

سرپرست مدیریت آفرینش های فرهنگی هنری مسجد مقدس جمکران با اشاره به برپایی نمایشگاهی با عنوان قدمی برداریم که با محتوی فعالیت های فرهنگی، هنری و مهدوی است از برپایی موزه فقه و زندگی خبر داد و اظهار کرد: در این حوزه مباحثی که مربوط به فقه است به صورت مجسم در معرض دید بازدیدکنندگان قرار می گیرد که نمایشگاه بسیار ارزشمندی است و امیدواریم مورد رضایت علاقمندان و زائرین این مکان مقدس قرار بگیرد.

انتهای پیام/ش