به گزارش مركز خبر روابط عمومي مسجد مقدس جمكران، مجيد سليميان در تشريح برنامه هاي ويژه نيمه شعبان اظهار كرد: تمامي برنامه هاي در نظر گرفته شده در ايام نيمه شعبان در ذيل پويش مردمي #قدمي_برداريم برنامه ريزي شده است.

وي با اشاره به اينكه ظهور و اقداماتي كه منتظران ظهور بايد انجام دهند در دو ديدگاه بيان مي شود، افزود: در ديدگاه اول منتظران تنها با دعا خواستار ظهور حضرت حجت(عجل الله تعالي فرجه) هستند كه اين به تنهايي ديدگاه درستي نخواهد بود.

سرپرست مديريت آفرينش هاي فرهنگي هنري مسجد مقدس جمكران ديدگاه دوم را يك ديدگاه انقلابي دانست و اظهار كرد: در اين ديدگاه اقداماتي بايد انجام شود تا بتواند زمينه ساز ظهور شود چراكه خود معصومين و حضرت هم تاكيد كردند بهترين اقدام براي اينكه ظهور نزديك شود اين است كه خودمان هم ننشينيم.

سليميان با بيان اينكه بهترين اقدام براي نزديك شدن به امام زمان (عجل الله تعالی فرجه) خدمت به خلق خدا است تصريح كرد: اين اقدامات بايد به گونه اي باشد كه با نيت خشنودي امام زمان(ع) صورت گيرد؛ لذا در همين راستا ما پويش مردمي #قدمي_برداريم را با نزديك شدن به ايام نيمه شعبان آغاز كرديم.

وي بااشاره به اينكه اين پويش توسط گروه هايي كه فعاليت هاي مهدوي داشته و ذيل ستاد مردمي فعاليت هاي مهدوي هستند اجرا ميشود خاطر نشان كرد: هدف از برگزاري اين پويش اين است كه بتوانيم براي نزديك شدن به امام زمان (عجل الله تعالی فرجه) و ظهورشان قدمي برداريم.

سرپرست مديريت آفرينش هاي فرهنگي هنري مسجد مقدس جمكران برنامه ها و جشن هاي برگزار شده در ايام نيمه شعبان را در راستاي اين پويش عنوان كرد و افزود: بنا داريم تا با كساني كه در هر نقطه اي از جهان به نوعي دغدغه امام زمان (عجل الله تعالی فرجه) را دارند دست به دست هم داده و قدمي براي حضرت حجت (عجل الله تعالی فرجه) برداريم.

سليميان با اشاره به برگزاري برنامه اجتماع جوانان عاشورايي زمينه ساز ظهور در روز جمعه هفتم ارديبهشت ماه، از برپايي برنامه اي با عنوان نرجسانه نيز خبر داد و گفت: با توجه به نام مادر امام زمان (عجل الله تعالی فرجه) و اينكه ايشان در ابتدا مسيحي بودند و سپس مسلمان شدند ما اين برنامه را تدارك ديديم كه عنوان آن تجليل از بانوان فعال در حوزه مهدويت است و در روز دهم ارديبهشت ماه از ساعت 10 صبح در مسجد مقدس جمكران برگزار خواهد شد.

وي ادامه داد: در كنار دعوت از مراجع تقليد براي برپايي نماز جماعت امسال حضور هيئات رزمندگان اسلام را در تاريخ هاي هشتم نهم و دهم ارديبهشت ماه داريم كه اين هيئات خود متولي برگزاري جشن در مسجد مقدس جمكران هستند.

سرپرست مديريت آفرينش هاي فرهنگي هنري مسجد مقدس جمكران با اشاره به برپايي نمايشگاهي با عنوان قدمي برداريم كه با محتوي فعاليت هاي فرهنگي، هنري و مهدوي است از برپايي موزه فقه و زندگي خبر داد و اظهار كرد: در اين حوزه مباحثي كه مربوط به فقه است به صورت مجسم در معرض ديد بازديدكنندگان قرار مي گيرد كه نمايشگاه بسيار ارزشمندي است و اميدواريم مورد رضايت علاقمندان و زائرين اين مكان مقدس قرار بگيرد.

انتهای پیام/ش