به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، احمد حاجی زاده در جلسه ستاد تسهیلات زائرین و خدمات سفر استان قم با اشاره به ایستگاه‌های صلواتی در مسیر بلوار پیامبر اعظم(صلی الله علیه و آله) اظهار کرد: سال گذشته ۶۳ درصد این ایستگاه‌ها توسط اهالی استان قم برپا شد و ایجاد بقیه این ایستگاه‌ها توسط اهالی سایر استان‌ها و اتباع خارجی بود.

وی ادامه داد: عمده افرادی که در ایستگاه‌های صلواتی در ایام نیمه شعبان خدمت رسانی می‌کنند، نوجوان و جوان هستند، بیشتر این افراد، مدارک لیسانس، ارشد و حوزوی دارند.

معاون اجرایی مسجد مقدس جمکران افزود: سال گذشته سه هزار و ۶۴۲ نفر در ۶۶ موکب به زائرین در مسیر بلوار پیامبر اعظم(ص) خدمت رسانی کردند، عمده مشکلات این موکب‌ها دسترسی به آب و برق بود، این افراد از همکاری نهادهای شهری برای برپایی موکب‌ها رضایت نداشتند.

حاجی زاده با اشاره به لزوم کمک به موکب‌های مردمی در نیمه شعبان اظهار کرد: باید دستگاه‌های خدمت رسان به این موکب‌ها کمک کنند تا موکب‌ها بتوانند که به مردم خدمت رسانی کنند.

وی ادامه داد: در ایام نیمه شعبان ۴۰ نفر آماده انتقال سالمندان با ویلچر به مسجد مقدس جمکران از پارکینگ‌ها هستند.

معاون اجرایی مسجد مقدس جمکران در پایان خاطرنشان کرد: باید دستگاه‌های ملی در خدمت رسانی به زائرین مسجد مقدس جمکران مشارکت داشته باشند، هر سال جمعیت بسیاری زیادی در ایام نیمه شعبان به این مکان مقدس می‌آیند.