به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، ابراهیم صدوقی در نشست خبری مراسم جشن‌های نیمه شعبان که در ساختمان اداری برگزار شد، به جریان ساز بودن فعالیت‌های فرهنگی مسجد مقدس جمکران اشاره کرد و اظهار داشت: اصل جریان ساز بودن فعالیت‌های فرهنگی مسجد مقدس جمکران بسیار اهمیت داشته و در برنامه ریزی ها به آن توجه می‌شود.

وی از برگزاری ۹ شب جشن در مسجد مقدس جمکران خبر داد و افزود: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده از امسال مراسم‌ نیمه شعبان مسجد مقدس جمکران مردمی شده و برگزاری آن به استان‌ها واگذار می‌شود و استان تهران، زنجان و اصفهان به‌صورت پایلوت برنامه‌های امسال را برگزار می‌کنند.

معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران از امضا یک تفاهم‌نامه با شورای هیئات مذهبی خبر داد و گفت: در استان قم بالغ‌بر ۵۰۰ موسسه فرهنگی در حال فعالیت هستند که در صورت فعالیت در حوزه مهدویت می‌توانند در طول سال از امکانات مسجد مقدس جمکران در ارائه خدمات فرهنگی برخوردار شده و این شرایط برای آن‌ها فراهم است.

وی یکی از برنامه‌های این دهه را تجلیل از پیر غلامان اعلام و تصریح کرد: در این مراسم از حاج علی خورشیدی و حاج غلامرضا سازگار به‌عنوان پیر غلامان اهل بیت(علیهم السلام) تجلیل و همچنین از دو مهدی یاور سال که نقش موثری در نابودی داعش داشتند، یعنی سردار حاج قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس و ابومهدی مهندس دبیر کل حزب الله عراق تجلیل خواهد شد.

صدوقی ازجمله فعالیت‌های فرهنگی مسجد را پرداختن به فرهنگ سازی در زمینه سبک زندگی اسلامی معرفی کرد و افزود: محورهای فعالیت فرهنگی مسجد، سبک زندگی اسلامی، مهدویت و استکبارستیزی بوده و با توجه به شرایط ویژه منطقه اجتماع سه‌هزارنفری جوانان و نوجوانان عاشورایی را در روز جمعه با اجرای مراسم ویژه‌ای خواهیم داشت.

وی هدف از برگزاری این برنامه ها را معرفت افزایی، انس با امام عصر(عجل الله تعالی فرجه) و بیان وظایف عموم مردم در زمان غیبت معرفی و بیان کرد: افتتاح رسمی مراسم امسال در روز سه‌شنبه ۴/۲/۹۷ با خطبه‌خوانی خادمان مسجد مقدس جمکران در صحن امام مهدی (عجل الله تعالی فرجه) بوده و با دعوت از علما موزه فقه زندگی به‌صورت رسمی افتتاح می‌شود.

معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران جشن فیروزه‌ای، همایش نرجسانه و راهپیمایی زائران غیر ایرانی را نیز جزء برنامه‌های این دهه معرفی و تأکید کرد: با توجه به برگزاری مردمی و استان محوربودن جشن نیمه شعبان روز دوشنبه هیئت رزمندگان اصفهان با ۶۰ اتوبوس وارد قم شده و مراسم با میزبانی آن‌ها برگزار می‌شود.

وی از افتتاح مرکز تخصصی مشاوره در دارالشفاء خبر داد و گفت: مرکز مشاوره تخصصی مسجد مقدس جمکران به‌صورت رسمی در ساختمان دارالشفاء شروع به فعالیت کرده و در حدود ۳۰۰ کارشناس روحانی در حوزه مهدویت در سطح مسجد مقدس جمکران آماده ارائه مشاوره در حوزه رفع شبهات مهدویت هستند.

صدوقی از آمادگی مسجد مقدس جمکران در اعزام نیروهای کارشناس به محلات و مساجد خبر داد و خاطرنشان کرد: کسانی که در حوزه فرهنگی فعالیت می‌کنند می‌توانند به مسجد مقدس جمکران مراجعه کرده و از خدمات غرفه‌های فرهنگی در ارائه محصولات خود بهره‌مند شوند.

انتهای پیام/ست