به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، ابوالقاسم شربتی در نشست خبری جشن‌های دهه مهدویت مسجد مقدس جمکران اظهار داشت: جشن نیمه شعبان درواقع تجدید بیعت با امام عصر(عجل الله تعالی فرجه) است و باید در اندازه‌های ملی و فراملی برگزار شود.

وی مراسم نیمه شعبان را مختص به شهر قم ندانست و افزود: این مراسمدر این حجم تنها با محوریت استان قم و مسجد مقدس جمکران برگزار می شوند ولی باید مانند دیگر مراسم ملی و مذهبی همه ارگان‌ها و نهادهای دولتی و کشوری برای برگزاری آن به میدان آمده و از ظرفیت‌های سازمانی خود استفاده کنند.

سخنگوی ستاد برگزاری جشن‌های نیمه شعبان مسجد مقدس جمکران از هماهنگی همه ارگانها در برگزاری این مراسم خبر داد و گفت: استانداری، فرمانداری، شهرداری، شرکت های مخابرات، آب و برق، در حوزه امدادی علوم پزشکی، اورژانس، انتقال خون و غیره در حال همکاری با مسجد مقدس جمکران برای برگزاری جشن‌های نیمه شعبان هستند.

وی رویکرد مسجد مقدس جمکران را در برگزاری مراسم نیمه شعبان استفاده از ظرفیت‌های مردمی اعلام و بیان کرد: برپایی ایستگاه‌های صلواتی باهمت و کمک مردم به روال هرسال در سطح شهر و بلوار پیامبر اعظم(صلی الله علیه و آله) خواهیم داشت و تا امروز در حدود ۱۰۰ ایستگاه صلواتی برای خدمت‌رسانی به زائران اعلام آمادگی کرده‌اند.

شربتی از برپایی دفتر ارائه مجوز به ایستگاه‌های صلواتی در مسجد مقدس جمکران خبر داد و گفت: اخذ مجوز برای برپایی ایستگاه‌های صلواتی نیازمند اخذ مجوزهای مختلفی از ارگانهای مربوط است که امسال بر تسهیل کار همه ارگان‌های مربوط در دفتری مشخص در مسجد مقدس جمکران مستقرشده‌اند.

وی خدمات ارائه‌شده به این ایستگاه‌ها را بیش از سال‌های گذشته اعلام و ابراز کرد: شرکت آب و برق امسال خدمات بیشتری را نسبت به سال‌های گذشته به ایستگاه‌های صلواتی ارائه داده و مقررشده است پلیس راهور مکان‌های مناسب‌تری را برای پارکینگ‌های موقت به مسجد جمکران داده تا زائران مشکل کمتری دررفت و آمد داشته باشند.

سخنگوی ستاد برگزاری جشن‌های نیمه شعبان مسجد جمکران از استقرار بیمارستان صحرایی در شبستان امام رضا (علیه السلام) خبر داد و خاطرنشان کرد: دارالشفا مسجد مقدس جمکران به‌صورت ۲۴ ساعت آماده ارائه خدمات درمانی به زائران بوده و هماهنگی‌های لازم با اورژانس، امداد و بسیج فراهم‌شده تا در صورت نیاز مشکلی در انتقال بیمار به بیمارستان‌های سطح شهر پیش نیاید.

وی نانوایی‌های درب ۱، ۲ و ۶ را فعال اعلام کرد و گفت: واحد ویلچر و حمل زائر با ۲۵۰ دستگاه ویلچر و ۸ دستگاه زائر بر آماده ارائه خدمات بوده و با توجه به هم‌زمانی جشن نیمه شعبان با روز چهارشنبه هر ۶ درب مسجد باز بوده و پارکینگ‌های ۶ گانه مسجد خدمات لازم را به مسافران ارائه می‌دهند.

شربتی همه شبستان‌های مسجد را آماده پذیرایی از مسافران و زائران دانست و افزود: روشنایی هم شبستان‌ها و صحن‌های مسجد تأمین‌شده و تلویزیون شهری و پروژکتورها نصب‌شده و جشن نیمه شعبان در همه شبستان‌های مسجد پوشش داده می‌شود.

وی تعداد خادمان فعال در این دهه را در حدود ۸ هزار و ۵۰۰ نفر اعلام کرد و اظهار داشت: همه خادمان در نوبت‌های مشخص و به‌طور شبانه‌روزی آماده خدمات‌دهی به مسافران و زائران بوده و در صورت هرگونه نیاز مسافران می‌توانند به آن‌ها مراجعه کنند.

انتهای پیام/ست