به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حسن مالکی‌نژاد با اشاره به برگزاری نخستین همایش مسوولان هیئات مذهبی استان قم در سال ۹۷ اظهار کرد: این همایش با حضور مسوولان هیئات استان خصوصا مسوولان هیئات بانوان، چهارشنبه پنجم اردیبهشت بعد از نماز مغرب و عشاء در شبستان کربلا مسجد مقدس جمکران برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه ۶۰۰ هیات ثبت شده در شهر قم فعال است تصریح کرد: البته تعداد هیئات فعال شهر قم به بیش از هزار مورد می‌رسد.

رئیس شورای هیئات مذهبی استان قم با تاکید بر اینکه یکی از ویژگی‌های این گردهمایی برگزاری آن در مسجد مقدس جمکران برای نخستین بار است افزود: در حاشیه این همایش تفاهم‌نامه همکاری بین مسجد مقدس جمکران و شورای هیئات مذهبی با حضور تولیت این مکان مقدس امضا می‌شود.

وی با بیان اینکه با توجه به اهمیت فرهنگ مهدویت و آشنایی با امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) این همایش در آستانه نیمه شعبان در جمکران برگزار می‌شود تصریح کرد: یکی از مفاد این تفاهم‌نامه بحث برگزاری برخی از مراسمات مذهبی هیئات در جمکران است.

مالکی‌نژاد یکی از ضرورت‌های جامعه امروز را ترویج فرهنگ قرآنی دانست و افزود: سعی داریم ترویج فرهنگ قرآنی و تشکیل جلسات قرآن در هیئات را فرهنگ‌سازی کنیم تا دو بال اهل بیت(علیهم السلام) و قرآن را با هم داشته باشیم.

وی تقدیر از حجت‌الاسلام چهل‌اخترانی رئیس سابق شورای هیئات مذهبی و پیشکسوت هیئات قم را یکی از بخش‌های همایش هیئات مذهبی عنوان کرد و گفت: به دنبال این هستیم که در دوره جدید وحدت فکری بین هیئات مذهبی ایجاد شود.

رئیس شورای هیئات مذهبی استان قم با تاکید بر اینکه هیئات مذهبی در پیروزی انقلاب اسلامی تاثیر چشمگیری داشته‌اند خاطرنشان کرد: هیئات در حفظ و استمرار نظام اسلامی نیز نقش ویژه‌ای ایفا می‌کنند.

وی با تاکید بر اینکه باید جنبه شادی و جشن در هیئات بیشتر شود گفت: همانطور که به عزاداری‌ها در هیئات پرداخته می‌شود باید شاهد توجه به مراسمات شادی اهل بیت(علیهم السلام) نیز باشیم.

انتهای پیام/ح