به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، نخستین همایش مسئولان هیئات مذهبی استان قم در سال ۹۷ هم‌زمان با دهه مهدویت با حضور حجت‌الاسلام‌والمسلمین رحیمیان تولیت مسجد مقدس جمکران و جمعی از مسئولان هیئات مذهبی استان قم در شبستان کربلا برگزار شد.

تولیت مسجد مقدس جمکران در این همایش با اشاره به اینکه بخش اعظمی از شهدای جنگ تحمیلی از مساجد، هیئات مذهبی، مجالس و محافلی که یاد اهل‌بیت (علیهم‌السلام) و معارف قرآن در آن جاری است به معراج شهدا رفتند، انس با قرآن و اهل‌بیت (علیهم‌السلام)، مسجد و نماز جماعت را منشأ خیرات و برکات دنیایی و اخروی برشمرد.

ایشان در بخش دیگری از سخنان خود بابیان اینکه دشمنان برای ضربه زدن به دین، به‌جای تقابل روبرو، بانفوذ قصد دارند اسلام و تشیع را به‌وسیله اسلام و تشیع خدشه‌دار کنند، هوشیاری مسئولین هیئات را عاملی برای خنثی کردن بخشی از این توطئه‌ها دانست.

تولیت مسجد مقدس جمکران با تأکید بر اینکه تجسم قران اهل‌بیت (علیهم‌السلام) و تجسم مکتوب اهل‌بیت (علیهم‌السلام) قرآن کریم است، تمسک به این دو را به فرموده پیامبر اکرم (صلی‌الله علیه و آله) عامل نجات عنوان کرد.

در ادامه این مراسم از حجت‌الاسلام‌والمسلمین چهل اخترانی رئیس سابق شورای هیئات مذهبی و پیشکسوت هیئات قم و برخی دیگر از اعضای سابق این شورا تجلیل شد.

انتهای پیام/ست