به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، احمد حاجی زاده با بیان این که جشن نیمه شعبان در این مکان مقدس یک اقدام جهانی است که برگزاری با شکوه آن مشارکت جدی همه دستگاه های ملی را می طلبد، گفت: حدود یک و نیم میلیون تن در جشن های نیمه شعبان در مسجد مقدس جمکران حضور پیدا می کنند.
وی با بیان این که باید از ظرفیت های مردمی برای خدمت رسانی به زائران استفاده کرد، افزود: ستاد مردمی اجتماعات مهدوی با محوریت طلاب یکی از تشکل های مردم نهاد است که سال گذشته اقدام های خوبی در خدمت رسانی به زائران انجام داد.
وی ادامه داد: باید بستر لازم برای حضور گروه های مردم نهاد فراهم شود که برای تسهیل در این امر، اداره های صادر کننده مجوز برای برپایی ایستگاه صلواتی در مسجد جمکران تجمیع شده اند.
حاجی زاده افزود: ایجاد ۱۶ پارکینگ جدید و افزایش ۶۰ هکتار به ظرفیت پارکسوارها، علاوه بر رفع کمبود پارکینگ ها، مقداری از مسافت بین پارکینگ ها و مسجد را نیز کاهش می دهد.
وی با اشاره به برنامه های مختلف دهه مهدویت و همچنین ویژه برنامه های نیمه شعبان گفت: آیین خطبه خوانی، همایش خادمان افتخاری، برگزاری کارگاه های هنری، جشن پیوند فیروزه ای و تبلیغ ازدواج آسان، اجتماع جوانان عاشورایی زمینه سازان ظهور، افتتاح مرکز مشاوره، کرسی تلاوت و اذان در شب میلاد، تجلیل از فعالان عرصه هنر انقلاب، جُنگ مهدوی و جشن شکرگزاری خادمان، از جمله ویژه برنامه های جشن میلاد منجی عالم بشریت در مسجد جمکران است.

انتهای پیام/ست