به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، سید حسین موسوی رابطی به تشریح برنامه های مرکز خادمین افتخاری مسجد مقدس جمکران در ایام نیمه شعبان پرداخت و اظهار کرد: از آن جایی که خدمت رسانی به زائران مسجد مقدس جمکران اکثرا توسط خادمین افتخاری انجام می‌شود، با توجه به نزدیک شدن به سالروز ولادت با سعادت حضرت مهدی(عجل الله تعالی فرجه)، و در راستای خدمت رسانی بهتر و بیشتر به زائرین و مجاورین آن حضرت، طرح خادم تشرفی برای مشتاقان به اجرا درآمده است.

وی گفت: این طرح در قالب گروه‌های مختلف مشتاق که عموما از میان جوانان، دانشجویان و بسیجیان است سازماندهی خواهد شد.

موسوی رابطی افزود: اطلاع رسانی برای جذب این خادمین توسط فضای مجازی و سایت مسجد مقدس جمکران انجام شده است.

مدیر مرکز خادمین افتخاری مسجد مقدس جمکران گفت: در حال حاضر هفت هزار خادم خواهر و برادر در طول سال به صورت مرتب و منظم در شبانه روز به زائرین خدمت رسانی می‌کنند که به‌مناسبت نیمه شعبان حدود ۱۵۰۰ نفر به این تعداد افزوده می‌شود و امید است با سازماندهی بتوانیم خدمات رسانی بهتری داشته باشیم.

وی در خصوص برنامه‌های نیمه شعبان خادمین گفت:از روز سه شنبه چهارم اردیبهشت ماه همایش”خادمین منتظر” با حضور همه خادمین کار خدمت رسانی به زائران را آغاز کرده و این برنامه تا جمعه ۱۴ اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت.

موسوی افزود: این خادمین به صورت تمام وقت و سازماندهی شده در مسجد مقدس جمکران حضور دارند و قطعا نیروهای بسیج، ایستگاههای صلواتی و کمک‌های مردمی هم مکمل خواهند بود.

موسوی خاطرنشان کرد: از کسانی که به زبان‌های مختلف از جمله عربی، انگلیسی، روسی و آذربایجانی آشنایی دارند و همچنین همه متخصصین در زمینه‌های مختلف پزشکی، تدوین، رسانه، روابط عمومی، برق و تاسیسات جهت همکاری دعوت به عمل می‌آید تا در این طرح شرکت کنند.

مدیر مرکز خادمین افتخاری مسجد مقدس جمکران در خصوص جذب خادمین افتخاری غیرایرانی در مسجد مقدس جمکران نیز گفت: این طرح برای خادمین ایرانی است اما افراد غیرایرانی به شرط مورد تایید بودن جامعه المصطفی و داشتن توانایی و توان کافی می‌توانند در این طرح شرکت کنند.

وی در خصوص پویش مردمی قدمی برداریم افزود، قطعا همه برنامه‌ها و اهداف این پویش در راستای جلب رضایت امام زمان (عجل الله تعالی فرجه) است و جذب خادمین افتخاری هم جدا از این مساله نیست و این مساله باید به صورتی باشد که بتواند همه اقشار مختلف مردم را به امام زمان (علیه السلام) نزدیک کند.