آمادگی ۸۵۰۰ خادم مسجد مقدس جمکران برای مشارکت در جشن نیمه شعبان
معاون اجرایی مسجد مقدس جمکران گفت: برای استقبال از زائرین مسجد مقدس جمکران در ایام نیمه شعبان، تمام بخش‌های این مسجد مقدس آماده باش هستند، همچنین هشت هزار و ۵۰۰ نفر از خادمان مسجد مقدس جمکران بسیج شدند.

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، احمد حاجی زاده ظهر امروز در جلسه ستاد تسهیلات زائرین و خدمات سفر استان قم در سالن جلسات مسجد مقدس جمکران با اشاره به مراسم آغاز تحویل سال نو در این مکان مقدس اظهار کرد: امسال لحظه تحویل سال در شب چهارشنبه بود، به همین دلیل جمعیت زیادی برای شرکت در مراسم تحویل سال نو به مسجد مقدس جمکران آمدند.

وی ادامه داد: برای استقبال از زائرین مسجد مقدس جمکران در ایام نیمه شعبان، تمام بخش‌های این مسجد مقدس آماده باش هستند، همچنین هشت هزار و ۵۰۰ نفر از خادمان مسجد مقدس جمکران بسیج شدند و پیش بینی افزایش ۱۰ تا ۱۵ درصد زائرین را در ایام نیمه شعبان امسال داریم، دلیل این مساله همزمانی نیمه شعبان با شب چهارشنبه و تعطیلات آخر هفته است.

معاون اجرایی مسجد مقدس جمکران افزود: سال گذشته ایستگاه‌های صلواتی در مسیر مسجد مقدس جمکران ۵۰۰ هزار پرس غذا دادند، باید مردم را بسیج کنیم و مردم می‌توانند بهترین خدمات را به زائرین تقدیم کنند.

حاجی زاده با اشاره به وضعیت حمل و نقل زائرین مسجد مقدس جمکران در ایام نیمه شعبان اظهار کرد: اتوبوسرانی مردم شهر قم را در این ایام از پنج نقطه شهر به مسجد مقدس جمکران منتقل می‌کند.

وی ادامه داد: زیارت مسجد مقدس جمکران در ایام نیمه شعبان یک برنامه ملی است و باید وزارتخانه‌ها در مساله خدمت رسانی به زائرین ورود کنند، جمعیت بسیار زیادی در ایام نیمه شعبان به زیارت مسجد مقدس جمکران می‌آیند.

معاون اجرایی مسجد مقدس جمکران افزود: جمعیت هلال احمر و سپاه پاسداران به صورت ملی در خدمت رسانی به زائرین مسجد مقدس جمکران در ایام نیمه شعبان مشارکت دارند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: جشن نیمه شعبان در مسجد مقدس جمکران یک جشن ملی است و برای خدمت رسانی به زائرین در این ایام نیاز به عزم ملی داریم و در صورت شرکت مدیران ملی در این جشن و مشاهده شور و نشاط زائرین خود آن‌ها در سال‌های آینده در این حرکت عظیم مشارکت خواهند کرد.