به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حجت‌الاسلام رضا وطن‌خواه پیش از ظهر امروز در نشست مطبوعاتی با اشاره به فعالیت‌های ستاد مردمی اجتماعات مهدوی اظهار کرد: این ستاد به هیچ نهادی وابستگی ندارد و هیچ ارگانی در تشکیل آن دخالت نداشته است و مردم فعالیت‌های اجرایی آن را انجام می‌دهند و همچنین از متخصصان امر مهدوی استفاده می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: برای اجرای برنامه‌های نیمه شعبان با متخصصانی از مرکز تخصصی مهدویت، ستاد هماهنگی فعالیت‌های مهدوی، بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود و اساتید مؤسسه آینده روشن رایزنی شده است.

مسؤول ستاد مردمی اجتماعات مهدوی با اشاره به معنای اجتماعات مهدوی گفت: منظور از این اجتماعات جمع‌هایی است که فعالیت‌های اجتماعی با رویکرد منعطف به امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) انجام می‌دهند.

وی با بیان اینکه برنامه‌های ستاد شامل کارهای معمول و مناسبتی است گفت: برنامه‌های معمول شامل پیاده‌روی سه‌شنبه‌ها از حرم حضرت معصومه(سلام الله علیها) به مسجد جمکران و جمعه‌ها در مشهد از میدان ۱۵ خرداد تا حرم امام رضا است و برنامه‌های مناسبتی نیز در ایامی مانند نیمه شعبان، عید غدیر، نهم ربیع و… با رویکرد امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) برگزار می‌شود.

وطن‌خواه با اشاره به فعالیت‌های دشمن در زمینه فرهنگ عمومی گفت: چهارشنبه‌های سفید و دختران خیابان انقلاب از جمله اقدامات دشمن در زمینه فرهنگ عمومی است که آنها از این طریق قصد دارند قبح شکنی کند بنابراین یکی از کارها در فرهنگ عمومی تعظیم شعائر است.

وی عنوان کرد: روایات زیادی در زمینه انتظار وجود دارد و بر اساس فرمایش رهبری انتظار حرکت است و سکون نیست بنابراین باید قدمی در این زمینه برداشته شود و تنها دعا کردن در این زمینه ظهور کافی نیست.

مسؤول ستاد مردمی اجتماعات مهدوی یادآور شد: زمانی که حضرت ظهور می‌کنند جهان را به دست می‌گیرند و تمام زمین را آباد می‌کنند بنابراین به عنوان پیرو امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) باید از اکنون اقدام کنیم بر همین اساس سال گذشته ۳۱۳ نهال انتظار کاشتیم و پلاک شهدای مدافع قم به آنها آویخته شد و امسال درختکاری در ۱۵ شهر دیگر نیز در دستور کار قرار گرفت.

وی با اشاره به اقدامات در زمینه نیمه شعبان گفت: با توجه به اجتماع مهدوی جهان در قم همزمان با ایام نیمه شعبان لازم است تسهیل حضور زائران صورت گیرد و عوامل رغبت فراهم شود و تعظیم شعائر مهدوی در قم و مسجد مقدس جمکران را شاهد باشیم.

وطن‌خواه با بیان اینکه ۱۴ نوع کار فرهنگی در بلوار پیامبر اعظم برگزار می‌شود گفت: این فعالیت‌ها در زمینه چند رسانه‌ای، تبلیغ مبلغان و روحانیون و پرسش و پاسخ‌های مهدوی، کار کودک، خطاطی و خوشنویسی، گروه‌های تئاتر، تواشیح و سرود است.

وی خاطرنشان کرد: ۴۸۰ هزار پرس غذا و ۲۰۰ هزار نوشیدنی سال گذشته توزیع شد و بیش از ۳ هزار نفر خادم در ایستگاه‌ها فعالیت داشتند که ۱۸ ایستگاه از شهرهای دیگر حضور داشتند.

مسؤول ستاد مردمی اجتماعات مهدوی عنوان کرد: ۷۰۰ هزار نفر سال گذشته در بلوار پیامبر اعظم حضور پیدا کردند و امسال پیش‌بینی می‌شود بیش از یک میلیون نفر در بلوار حضور پیدا کنند.

وی یادآور شد: سال گذشته ۳۰۰ هزار لیتر آب و ۸ هزار یخ توزیع شد و حدود ۵۵۰ نفر در بخش‌های تأمین آب، یخ، اسکان، غذا و… فعالیت داشتند.

وطن‌خواه ضمن تشکر از ارگان‌هایی مانند جمکران، سپاه، استانداری، آب، مدیریت بحران، اداره برق، راه‌آهن و خیران گفت: تاکنون برای استقرار بیش از ۱۵۰ ایستگاه صلواتی اعلام آمادگی شده است که از این تعداد ۱۰۴ تا ۱۰۵ ایستگاه در بلوار پیامبر اعظم و تعدادی از ایستگاه پیرامون رینگ و پارکینگ یک و دو مسجد جمکران مستقر هستند.

انتهای پیام/ست