به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، وحید مقدم ظهر امروز در جلسه ستاد تسهیلات زائرین و خدمات سفر استان قم در سالن جلسات مسجد مقدس جمکران با اشاره به اتصال اتوبان قم کاشان به مسجد مقدس جمکران اظهار کرد: یک راه برای اتصال موقت از کیلومتر ۱۵ به مسجد مقدس جمکران ایجاد شده است تا زائرین مسجد مقدس جمکران در ایام نیمه شعبان از این راه وارد مسجد شوند.

وی ادامه داد: ۱۹۰ هکتار پارکینگ برای ۷۰ هزار خودرو در ایام نیمه شعبان درپیرامون مسجد مقدس جمکران آماده شده است، همچنین نقشه‌ پارکینگ‌های این مسجد و مسیرهای منتهی به آنها را تهیه کردیم تا در اختیار دستگاه‌های مختلف قرار بگیرد.

دبیر شورای ترافیک استان قم افزود: مسیر ویژه ای در بلوار پیامبر اعظم(صلی الله علیه و آله) آماده شده است تا خودروهای عمومی و امدادی از آن‌ عبور کنند.

حسین امیری قمی مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری قم در ادامه این جلسه با اشاره به آموزش مدیران ایستگاه‌های صلواتی شهر قم در ایام نیمه شعبان اظهار کرد: جلساتی را برای مدیران ایستگاه‌های صلواتی در زمینه‌ آموزش مبارزه با سرقت و بیوتروریسم خواهیم گذاشت، همچنین در این زمینه، آموزش‌هایی به خادمان مسجد مقدس جمکران می‌دهیم.

وی خاطرنشان کرد: باید اطلاعات مکان‌های نگهداری از گمشدگان در ایام نیمه شعبان در پیرامون مسجد مقدس جمکران در اختیار پلیس قرار بگیرد، همچنین در آن ایام از ظرفیت دوربین‌های مسجد مقدس جمکران و شهر قم برای پایش تصویری استفاده خواهد شد.

انتهای پیام/ست