به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، سرهنگ احمد پوریافرانی ظهر امروز در جلسه ستاد تسهیلات زائرین و خدمات سفر ویژه نیمه شعبان که در ساختمان اداری مسجد مقدس جمکران برگزار شد، با اشاره به تلاش‌های مرکز پلیس راهور استان قم برای انجام بهتر مراسم نیمه شعبان‌ اظهار داشت: در کنار نیروهای قدیمی پلیس‌راه، نیروهای کمکی جهت هدایت مسافران مشغول به فعالیت می‌شوند.

وی با اشاره بهتر شدن وضعیت راه‌های مواصلاتی به مسجد مقدس جمکران نسبت به سال‌های گذشته، افزود: نیروهای بسیج منطقه جمکران و نیروهای پلیس راهور برای عدم ممانعت از تردد اهالی جمکران توجیه شده‌اند تا بین آن‌ها نارضایتی ایجاد نشود.

رئیس پلیس راهور قم گفت: از صبح سه‌شنبه نیروهای راهور با تمام توان در محدوده مسجد مقدس جمکران مستقر می‌شوند و این حضور صرفاً برای ساماندهی تردد وسایل نقلیه بوده و محدودیتی در این مورد اعمال نمی‌شود و این محدودیت‌ها با توجه به حجم ترافیکی موجود اعمال‌شده که نقاط این محدودیت‌ها مشخص‌شده است.

پوریافرانی لزوم توجه به زمان‌بندی برای تهیه امکانات موردنیاز را موردتوجه قرارداد و عنوان کرد: همه دستگاه‌ها و افرادی که قصد فراهم کردن امکانات در اطراف مسجد مقدس جمکران را دارند، تا ظهر سه‌شنبه تمام تجهیزات خود را مستقر کنند تا باوجود محدودیت‌ها به مشکلی روبه‌رو نشوند، البته این محدودیت‌ها برای خودروهای امدادی و انتظامی اعمال نمی‌شود.

وی با توجه به لزوم رعایت موارد امنیتی درزمینهٔ تردد خودروهای شخصی تصریح کرد: برای تردد خودروهای شخصی در اطراف مسجد مقدس جمکران برگه‌هایی برای بخش‌های مختلف در نظر گرفته‌شده که افراد باید ابتدا از بخش‌های مربوطه مجوز تردد دریافت کرده و سپس در محدوده با خودروهای شخصی رفت‌وآمد کنند.

رئیس پلیس راهور قم بیان کرد:  پیش‌بینی می‌شود که با توجه به افزایش حجم پارکینگ‌ها، امسال نسبت به سال‌های گذشته مشکلات کمتری درزمینهٔ ترافیک وجود داشته باشد.

رئیس پلیس راهور قم با اشاره به اهمیت مدیریت ایستگاه‌های صلواتی در کاهش ترافیک، خاطرنشان کرد: به دلیل سفرهای فراوان از شهرهای دیگر کشور، لزوم توجه و عدم غفلت از جاده‌ها در دستور کار قرارگرفته و باید نیروهای امدادی و آتش‌نشانی حضور فعال داشته باشند.

انتهای پیام/تس