به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، اسماعیل بخشعلی  گفت: با توجه به اینکه امسال ولادت امام زمان (عجل الله تعالی فرجه) با روز چهارشنبه و تعطیلات آخر هفته مصادف شده است پیش بینی می‌شود ۱۰ تا ۱۵ درصد افزایش زوار داشته باشیم و به این دلیل تمهیدات ویژه‌ای برای اسکان و رفاه حال زائرین در نظر گرفته شده است.

وی از اختصاص ۲۵۰ عدد ویلچر و ۸ دستگاه زائربر برای جابه جایی و رفاه زوار سالمند و بیمار در مسجد مقدس جمکران خبر داد و افزود: ۳۰۰ نیرو به صورت شبانه روزی وظیفه تنظیف و مفروش کردن صحن‌های مسجد مقدس جمکران را در ایام دهه مهدویت و به ویژه ۱۴ و ۱۵ شعبان بر عهده دارند.

مدیر پشتیبانی و خدمات زائرین مسجد مقدس جمکران گفت: برای نخستین بار جشن‌های ده روزه در مسجد مقدس جمکران در این اعیاد برپا می‌شود و مهمان‌های ویژه‌ای از شهرهای مختلف خواهیم داشت.

وی همچنین گفت: تا کنون ۸۰ ایستگاه صلواتی مردمی برای برپایی درخواست داده اند که پیش بینی می‌شود این تعداد افزایش یابد.

بخشعلی خاطرنشان کرد: برای هر چه پربار تر شدن جشن‌های نیمه شعبان جلسات مختلف با استاندار و مسؤولان مختلف استان از جمله راهنمایی و رانندگی، دانشگاه علوم پزشکی، شهرداری، اورژانس، کمیته امداد، بهزیستی، هلال احمر و سایر دستگاه‌های مرتبط داشته‌ایم و برنامه‌ریزی‌های لازم برای پذیرایی هر چه بهتر از زائرین فراهم شده است.

وی افزود: همچنین تمهیدات ویژه‌ای برای اسکان زوار در مساحت هشت هزار متر مربع با امکاناتی از قبیل پتو، آب شرب و غذای سرد و گرم پیش بینی شده است.

مدیر مدیر پشتیبانی و خدمات زائرین مسجد مقدس جمکران گفت: در درب‌های یک، دو و ۶ چایخانه با امکاناتی از قبیل چای، شیرینی و شربت، غذای سرد و گرم آماده پذیرایی از حدود ۵۰۰ هزار زائر است. علاوه بر آن سه واحد نانوایی از شهرهای مختلف در درب‌های ورودی مسجد مقدس جمکران نان تازه و داغ در اختیار زوار قرار می‌دهند.

بخشعلی افزود: ۱۰۰ هزار پرس غذا در شب و روز نیمه شعبان میان خادمین و زوار توزیع خواهد شد.

وی از آمادگی مسجد مقدس جمکران برای دریافت نذورات در این ایام خبر داد و بیان کرد: علاقمندان می‌توانند با مراجعه به سایت مسجد جمکران و انتخاب روز و نذر خود در خدمت رسانی به زائرین در این ایام سهیم باشند.

مدیر پشتیبانی و خدمات زائرین مسجد مقدس جمکران یادآور شد: همچنین تا پایان هفته جاری فرصت هست علاقمندان برای ایستگاه صلواتی درخواست کند تا با توجه به امکانات و شرایط موجود زمینه حضور آنها فراهم شود.

بخشعلی در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم امسال بتوانیم خدمت رسانی خوبی به همه زائرین و مشتاقان حضرت بقیه الله الاعظم (عجل الله تعالی فرجه) داشته باشیم.

انتهای پیام/ست