به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، قاسم صبری با اشاره به مراسم پیاده روی «سفیران آفتاب» در روز سیزدهم شعبان اظهار کرد: زائرانی از ملیت های مختلف در این مراسم شرکت کردند تا عرض تبریک خود را به ساحت مقدس حضرت ولی عصر(عجل الله تعالی فرجه) اعلام دارند.
وی بابیان اینکه این مراسم ساعت ۱۶ از ظهر از پل حجتیه آغاز شد، افزود: زائران و طلاب غیرایرانی همراه با خانواده هایشان با پای پیاده مسیر بلوار پیامبر اعظم(صلی الله علیه و آله) تا مسجد مقدس جمکران را طی کرده و جلوه خاصی از اتحاد و همبستگی و همدلی برای ظهور بین ملیت های مختلف را به نمایش گذاشتند.
سرپرست مدیریت آموزش و تبلیغ مسجد مقدس جمکران با تأکید براینکه برای زائران برنامه ی ویژه ای در شبستان کربلا برگزار شده است، تصریح کرد: سخنرانی، مولودی خوانی، اجرای برنامه های جشن، قرعه کشی و اعطای جوایز ازجمله این برنامه ها به شمار میروند.
وی بابیان اینکه به ۳۰ نفر از زائران جوایزی چون چرخ خیاطی، تبلت، دوچرخه و بن خرید اعطا شده است، ادامه داد: این مراسم با مشارکت جامعه المصطفی و با هدف نشان دادن بعد بین المللی مسجد مقدس جمکران برگزار شده است.
صبری، مسجد مقدس جمکران را متعلق به تمامی اقشار و ملت ها دانست و گفت: برای امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) تفاوتی میان انسان ها نیست، مشروط بر آنکه افراد اعتقاد خاص و ویژه ای نسبت به این حضرت داشته باشند.
وی ادامه داد: زائران خارجی که در این شهر غریب هستند ارادت و علاقه خاصی نسبت به حضرت ولی عصر(عجل الله تعالی فرجه) دارند و مسجد مقدس جمکران نیز پناهگاه مناسبی برای آنها به شمار میرود.
صبری با اشاره به اینکه حدود ۳ هزار نفر در این مراسم شرکت کرده اند، خاطرنشان کرد: امیدواریم در سال آینده حضور پررنگ تری از زائران داشته و مراسم با کیفیت مطلوب تری برگزار شود.
انتهای پیام/ست