به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، سیدموسی حسینی‌کاشانی در جلسه ستاد تسهیلات زائرین و خدمات ویژه نیمه شعبان که در ساختمان اداری مسجد مقدس جمکران برگزار شد، اظهار داشت: در کمیته فرهنگی ستاد تسهیلات همه دستگاه‌ها مشارکت دارند و باید برای برگزاری باشکوه مراسم نیمه شعبان همکاری بسیار خوبی داشته باشیم.

وی افزود: اداره‌کل فرهنگ و ارشاد قم سه جلسه با دستگاه‌های فرهنگی استان برگزار کرد و از ایستگاه‌های صلواتی بازدید به عمل آمد و قرار شد از این ایستگاه‌ها حمایت بشود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم با اشاره به لزوم ترویج معارف اسلامی میان زائران مسجد مقدس جمکران تصریح کرد: ۳۰۰ روحانی به همت دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه در ایستگاه‌های صلواتی مستقر می‌شوند و اقامه نماز نیز در ایستگاه‌ها برپا شود.

حسینی کاشانی ادامه داد: قرار است ۲۰ هزار اقلام فرهنگی برای نیمه شعبان بین زائران توزیع شود و همچنین ۵ هزار کتاب درباره مهدویت ومباحث دینی توزیع می‌شود و در کنار آن عکس و بروشور نیز میان زائران پخش شود.

وی با اشاره به لزوم ترویج فرهنگ شهادت در جامعه گفت: در مسیر حرم تا جمکران عکس شهدا نصب می‌شود ونمایش فیلم در یکی از غرفه‌های مسجد جمکران خواهیم داشت.