به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، این آیین که از ظهر روز گذشته با اجرای برنامه های متنوع در مسجد مقدس جمکران آغاز شده بود با اجرای برنامه احیای شب نیمه شعبان به پایان رسید.

** تعویض پرچم مسجد مقدس جمکران از جمله برنامه هایی بود که امروز در حضور زائران این مکان نورانی در فضایی معنوی انجام شد؛ همچنین در این آیین پرچم آستان مقدس حرمین عسکریین توسط ابومهدی المهندس، فرمانده حشدالشعبی عراق به مسجد جمکران اهدا شد.

**اجرای برنامه های همخوانی توسط عاشقان امام عصر (عجل الله تعالی فرجه) در مسجد مقدس جمکران از جمله جلوه های باشکوه این شب معنوی بود، زائران در این برنامه دعای فرج و توسل را به صورت همخوانی قرائت و تعجیل در فرج را از خداوند متعال درخواست کردند.

**مدیحه سرایی مداحان اهل بیت (علیهم السلام) در گرامیداشت این شب بزرگ از دیگر جلوه هایی بود که مورد توجه زائران مسجد مقدس جمکران قرار گرفت و آنان شادی خود را در رسیدن سالروز میلاد امام زمان (علیه السلام) به نمایش گذاشتند.

**گروه سرود ارغوان نیز با اجرای سرود های مهدوی و استکبار ستیز، حال و هوایی خاص به این آیین بخشید و شور حماسه را در دل زائران مسجد جمکران زنده کرد.

**اجرای برنامه نور افشانی به صورت گسترده از تاثیرگذارترین اقدام هایی بود که در شب نیمه شعبان در مسجد مقدس جمکران به اجرا درآمد و تماشای آن لذت خاصی را به زائران بخشید.

**در ادامه این آیین گروه های تواشیح به اجرای برنامه پرداختند و دعای کمیل توسط حاج عباس حیدرزاده قرائت شد تا مقدمه ای برای آغاز برنامه احیای شب نیمه شعبان در مسجد مقدس جمکران باشد.

** ندای یا مهدی ادرکنی مهمترین شعاری بود که امشب در سراسر زمان برگزاری آیین نیمه شعبان در مسجد مقدس جمکران به گوش می رسید.

** در این آیین شماری از مسئولان ملی و استانی حضور داشتند و همراه با مردم عشق و ارادت خود را به ساحت امام عصر (عج) به نمایش گذاشتند.
همه ساله در ایام نیمه شعبان عاشقان و شیفتگان حضرت ولیعصر(عجل الله تعالی فرجه از اقصی نقاط این کره خاکی با تشرف به مسجد مقدس جمکران بزرگترین اجتماع مهدوی جهان را تکشیل داده و در جشن ولادت آخرین ستاره تابناک آسمان امامت و ولایت شرکت می کنند و برای ظهور و سلامتی ایشان دست به دعا برمی دارند.
انتهای پیام/ست