به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، احمد حاجی‌زاده دوشنبه شب در جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم با اشاره به روند خدمات رسانی شهرداری در ایام نیمه شعبان گفت: معاونین و مدیران شهرداری تا ساعات نیمه شب در جمکران در حال پیگیری امور مرتبط با رفاه زائرین و مسافرین بودند و این جای شکرگذاری دارد.

معاون اجرایی مسجد مقدس جمکران گفت: تولیت مسجد مقدس جمکران هم تاکید کردند که ما قدردان زحمات مدیران شهرداری هستیم.

وی با تاکید بر اینکه ما سال‌ها با مشکلاتی که در شهر در ایام نیمه شعبان وجود داشت با زائری خسته و عصبانی در مقابل درب‌های مسجد مقدس جمکران روبه‌رو بودیم خاطرنشان کرد: سال‌ها عنوان می‌شود که چندین هکتار وسعت پارکسوارها است اما کسی نمی‌داند که چه کارهایی صورت می‌گیرد تا زمین‌های مردم چند روز در اختیار شهر باشد تا مردم بتوانند رفاه داشته باشند.

حاجی‌زاده تصریح کرد: هر سال ۲۰۰ هکتار پارکینگ برای مردم در محدوده جمکران آماده می‌شود که کار بسیار سختی بوده و جای تقدیر داشته است.

وی اضافه کرد: امسال از پنج نقطه شهر ۱۶۲ اتوبوس به صورت رایگان مردم را به جمکران منتقل کردند و آمار داده شده که ۲۰۰ هزار نفر از این ناوگان استفاده کرده‌اند در حالی که شهرداری هزینه‌های زیادی برای این کار پرداخت کرده است در عین اینکه این کار از افزایش خودروها در محدوده جمکران جلوگیری کرده است.

حاجی‌زاده با بیان اینکه چند سال بود که بسیج در پارکینگ‌ها همکاری نمی‌کرد و امسال مشارکتی صورت گرفت تا بسیج عهده‌دار پارکینگ‌ها شود گفت: این کار ضمن اینکه امنیت مردم را تامین می‌کند، راهنمایی زائر و تامین نظم عمومی را به دنبال دارد.

وی با تاکید بر ضرورت استفاده از تشکل‌های مردمی خاطرنشان کرد: سه سال قبل با پنج ایستگاه صلواتی در بلوار پیامبر اعظم به مردم خدمت‌رسانی می‌شد اما طی این سال‌ها اقدامات قابل توجهی صورت گرفته است؛ هرکس بخواهد مجوز ایستگاه صلواتی بگیرد باید از پنج دستگاه مجوز بگیرد و دو سال است که با کمک شهرداری، ایستگاه ارائه مجوز در جمکران مستقر می‌شود و مردم بسیار استقبال کرده‌اند.

معاون اجرایی مسجد مقدس جمکران تصریح کرد: با همکاری تشکل‌ جشن‌های مردمی نیمه شعبان امسال بیش از ۱۵۰ ایستگاه صلواتی در شهر برپا شد و شاهد خدمت‌رسانی شایسته به مردم بودیم.

وی با تاکید بر اینکه ۴ هزار خادم توسط این تشکل برای خدمت‌رسانی به مردم در نیمه شعبان فعال شدند و ۷۵۰ هزار پرس غذا بین زائرین توزیع شده است اضافه کرد: اگر مردم وارد صحنه شدند هم خدمات بهتری ارائه خواهد شد هم باری از دوش دستگاه‌های دولتی برداشته می‌شود.

حاجی‌زاده اظهار کرد: در گذشته آستان حضرت معصومه(سلام الله علیها) و مسجد مقدس جمکران به نهادهای دولتی اجازه نمی‌دادند که وارد محدوده آنها شوند اما چند سال است که ما کمک دولت و شهرداری می‌کنیم تا به مردم خدمات بدهند.

وی با تاکید بر اینکه ۲۰ ایستگاه صلواتی از کشورهای خارجی و ۳۵ ایستگاه‌ صلواتی از شهرهای دیگر در قم برپا شد گفت: اگر شهرداری کمک نمی‌کرد شاهد توسعه خدمات مردمی در ایام نیمه شعبان نبودیم.

انتهای پیام/ست