به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حجت الاسلام و المسلمین جواد نصرالله پور، در گفتگویی که با محور اکران فیلم «به وقت شام» انجام شد، با اشاره به سوءاستفاده های داعش و گروه های تکفیری از آموزه های اسلام و قرآن، اظهار کرد: اسلام دین مهر و رحمت است و مهمترین لقب پیامبر اسلام (صلی الله علیه و آله) «رحمت للعالمین» است و در تاریخ نیز جلوه های رحمت ایشان بارها ذکر شده است.

وی با بیان اینکه در آِیات قرآن کریم محبت و توجه به پدر و مادر، توجه به خلق خدا و مهربانی نسبت به بندگان خداوند موج می زند، تصریح کرد: کاریکاتور بی رحم و خشن داعش در اتاق فکر آمریکایی و صهیونیستی و با تکیه بر اعتقادات تکفیری ها و آل سعود ایجاد شد تا اسلام را دقیقا در زمانی که مردم تشنه معارف الهی هستند، در افکار عمومی تخریب کند.

نصرالله پور با اشاره به رونق اسلام خواهی و اسلام گرایی در شرایط کنونی جهان، بیان کرد: این استقبال به گونه ای است که قرآن جزء پرفروش ترین کتاب های آمریکا و اروپا محسوب می شود. لذا دنیای استکبار برای تخریب وجهه اسلام و مقابله با اسلام گرایی، جریان فکری تکفیری به نام داعش را ایجاد کرد و از آن حمایت مالی، رسانه ای و لوجستیکی انجام داد که با مقاومت هوشمندانه جوانان عراقی، سوری، ایرانی، افغانستانی، پاکستانی و … مواجه شد، به طوری که این توطئه را تا مرز شکست کامل پیش برده است.

کارشناس مرکز تخصصی مهدویت در پاسخ به این سوال که در برابر اینگونه رفتارهای التقاطی چه باید کرد؟، گفت: ضمن افشای چهره خبیث تکفیری ها از طریق رسانه ها و سینما و همچنین بیان نقش غربی ها، آل سعود و صهیونیست در حمایت و ایجاد این جریان های تروریستی، باید نسخه اصلی اسلام ناب را به مردم معرفی کرد زیرا درمان حقیقی مشکلات امروز جهان، انتظار منجی موعود است لذا مقاومت ما باید جهت دار باشد تا زمینه ظهور امام زمان (عجل الله تعالی فرجه) را فراهم کند.

 

وظیفه رسانه ها و سینما در مقابله با داعش

وی با اشاره به اینکه باید با زبان رسانه و سینما تفاوت میان ظهور و انقلاب امام زمانی را با جریان اسلام کاریکاتوری خشن و آدم کش برای دنیا مشخص کرد، افزود: باید تفاوت میان نظام ولی فقیه به عنوان نایب عام امام زمان (عج) با سیستم خلافت ادعایی تکفیری داعشی ها مشخص شود و در این راستا یکی از وظایف مهم رسانه ها آن است که تلاش کنند تا میان مجاهدت های رزمندگان مخلص و نوع دوست جبهه مقاومت با داعشی های فریب خورده، جاهل و دنیاپرست تفکیک ایجاد کنند.

نصرالله پور تاکید کرد: دنیا باید بداند که رزمندگان جبهه مقاومت برای دفاع از اسلام، ناموس مسلمین و دفاع از حرم معصومین(علیهم السلام) و برای اطاعت از نایب امام زمان (عجل الله تعالی فرجه) مجاهدت کردند اما مزدوران داعشی مستقیما تحت حمایت رژیم صهیونیستی قرار گرفتند تا جایی که مصدومان آنها در بیمارستان های این دشمن اصلی اسلام، درمان شدند.

کارشناس مرکز تخصصی مهدویت با اشاره به اینکه هنر امثال حاتمی کیا در سینمای انقلاب اسلامی نمایش این تفاوت هاست، ابراز کرد: حاتمی کیا امروز به عنوان یک خط شکن وارد عرصه شده و راه شهید آوینی ادامه می دهد که همان نمایش ارزش های انقلاب از طریق هنر، رسانه و تصویر است.

وی اضافه کرد: امروز حاتمی کیا وظیفه زدودن غبار مظلومیت از چهره مدافعان حرم اهل بیت (علیهم السلام) و مدافعان حریم انسانیت را در فیلم «به وقت شام» انجام داده است و این جریان باید توسط هنرمندان ارزشی در جبهه انقلاب ادامه پیدا کند.

نصرالله پور با بیان اینکه زبان رسانه و سینما یک زبان بین المللی است، تصریح کرد: باید با بهره گیری از این زبان، اسلام ناب محمدی که سرشار از مهر و محبت است، به جهانیان ارائه شود.

 

سوءاستفاده های داعش از روایات آخرالزمانی

کارشناس مرکز تخصصی مهدویت با اشاره به اقدامات گروه داعش در راستای تخریب باورهای مهدوی مسلمانان، تصریح کرد: این افراد از باور مهدویت سوءاستفاده کردند و با بهره گیری از روایات مربوط به آخرالزمان و ظهور امام زمان (عج)، سعی در مشروعیت بخشی به خود را داشتند چنان که در انتخاب پرچم سیاه، استنادشان این بود که پرچم پیامبر(صلی الله علیه و آله) دارای این رنگ بوده است و یا به روایات برافراشته شدن پرچم های سیاه در زمان ظهور امام زمان (عجل الله تعالی فرجه) استناد می کردند!!

وی با بیان اینکه داعش با پرچم های سیاه خود را خلیفه پیامبر(صلی الله و علیه و آله) و زمینه ساز ظهور امام زمان (عجل الله تعالی فرجه) می دانست، گفت: با توجه به تخریب باورهای مهدوی از سوی داعش، اساتید مهدوی و اهالی رسانه با تولید آثار هنری باید چهره واقعی امام زمان (علیه السلام) و روایات ناب و اصیل در باره ظهور و دولت کریمه مهدوی را بیان کنند.

نصرالله پور با اشاره به مهر و محبت امام زمان (عجل الله تعالی فرجه) نسبت به مردم، بیان کرد: امام زمان (علیه السلام) مظهر مهر و محبتِ خداوند متعال است چنان که امام رضا(علیه السلام) می فرمایند: «الإِمامُ الأَنیسُ الرَّفیقُ، وَالوالِدُ الشَّفیقُ، وَالأَخُ الشَّقیقُ، وَالاُمُّ البَرَّهُ بِالوَلَدِ الصَّغیرِ؛ امام، همدم و رفیق است و پدر مهربان؛ و برادرِ همسان است و مادر نیکوکار به فرزند کوچکش.» و یا در روایتی امام مهدی(عج) می فرمایند: «ای مردم! رحمت خداوند متعال تمام عالم را فرا گرفته است و من آن رحمت کثیر هستم».

 

کارشناس مرکز تخصصی مهدویت تاکید کرد: امام مهدی(علیه السلام) در تشرفات و توقیعات متعددی فرموده اند: «من همواره به یاد شیعیان هستم، برای آنان دعا می کنم و گره های آنان را باز می کنم»؛ از این رو، داعش با این اقدامات خود ظلم بزرگی به باورداشت مهدویت به عنوان منجی تمام ادیان الهی انجام داد و  سعی در تخریب و تضعیف آن داشت لذا اندیشمندان و هنرمندان باید پای کار آمده و این جریان ناب را معرفی کنند.

چگونه زمینه ساز ظهور امام زمان (علیه السلام) باشیم؟

وی در پایان خاطرنشان کرد: زمینه سازی برای ظهور امام زمان (عجل الله تعالی فرجه) جزء از مسیر مهر و محبت، خدمت، ایثار و شهادت در راه خدا برای حفظ سرزمین های اسلامی نمی گذرد لذا باید در انقلاب اسلامی در زمینه های امور رسانه ای، هنری و سینمایی برای این امر قدم برداریم که خوشبختانه در سالهای اخیر با برگزاری جشنواره فیلم مردمی عمار و پرچم داری کارگردانان بزرگی همچون ابراهیم حاتمی کیا، انقلاب در حال فتح قله های هنر و سینماست چنان که اثر «به وقت شام» فصل جدیدی از هنر انقلابی و حرکت به سمت آرمان های انقلاب اسلامی در ابعاد جهانی است.

انتهای پیام/شبستان