به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حجت الاسلام والمسلمین حبیب الله فرحزاد در سالروز رحلت حضرت خدیجه (سلام الله علیها) با اشاره به اینکه این بانوی بزرگوار به فرمایش پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) از برترین بانوان بهشت است، به تشریح ویژگی‌های ایشان پرداخت و اظهار داشت: حضرت خدیجه سلام الله علیها نخستین بانویی بود که به اسلام ایمان آورد و خدمتی که این بانو به اسلام کرده هیچ بانویی در صدر اسلام نکرده است.

وی ادامه داد: حضرت خدیجه (سلام الله علیها) از همه چیز خود گذشت تا به پیامبر (صلی الله علیه و آله) و اسلام خدمت کند و خداوند هم بهترین همسر و بهترین دختر هستی را نثار وی کرد.

استاد حوزه علمیه با اشاره به اینکه پیامبر بعد از حضرت زهرا سلام الله علیها و حضرت علی علیه السلام از حضرت خدیجه بسیار یاد می‌کرده‌اند، تصریح کرد: در طول ۲۵ سالی که حضرت خدیجه علیهاالسلام همسر  پیامبر گرامی اسلام (صلی الله علیه و آله) بود، پیامبر زوج دیگری را اختیار نکردند.

فرحزاد خاطرنشان کرد: پیامبر گرامی اسلام (صلی الله علیه و آله) می‌فرماید حضرت خدیجه علیهاالسلام با همه سرمایه‌های خود و در سخت‌ترین شرایط من را یاری می‌کرد، در واقع این کار منتی بود که خداوند بر پیامبر (صلی الله علیه و آله) گذاشته است.

وی حضرت خدیجه علیهاالسلام بانوی یکتایی دانست که از همه هستی خود گذشته است، عنوان کرد: پیامبر بارها در فراغ این بانوی بزرگوار گریستند و این گریه باعث می‌شد مسلمانان هم برای حضرت گریه کنند. خدمت به حضرت خدیجه علیهاالسلام از مواردی است که قلب حضرت محمد (صلی الله علیه و آله) را شاد می‌کند، بنابراین باید غربت حضرت خدیجه را با برگزاری مراسم مختلف از بین ببریم.

آسیه