به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حجت الاسلام سید مهدی هاشمی زاده با اشاره به اینکه امام زمان ارواحنا فداه بیش از هزار سال پیش دستور بنای مسجد مقدس جمکران را صادر فرموده و تاکید بر دعوت مردم به این مکان مبارک و تجلیل از جایگاه خاص آن داشتند، اظهار کرد: مسجد مقدس جمکران در سالهای گذشته از یک مکان عبادی بومی و حتی کشوری فراتر رفته و مخاطبان جهانی یافته است. همچنین مخاطب بالقوه غیرایرانی و قابل توجهی دارد که لزوم تقویت و گسترش فعالیتهای فراملی در برنامه های مسجد را دوچندان می کند.

وی ادامه داد: هفته فرهنگی قم در نبطیه که یکی از شهرهای مهم شیعی کشور لبنان است به نوعی اولین فرصت در این زمینه بود. هرچند که باید اشاره داشت برپایی موفق موکب در خاک عراق در سه سال گذشته خودباوری اولیه در اجرا برنامه های برون مرزی نضج گرفت و امکان فعالیتهای برون مرزی را ممکن ساخت.

وی به تشریح اقدامات صورت گرفته در این نمایشگاه پرداخت و ابراز کرد: اهتزاز پرچم مسجد مقدس جمکران در بوستان سیده معصومه نبطیه در مراسم رسمی و با حضور مسئولین استان قم و لبنان، برپایی دعای ندبه صبح جمعه در گلزار شهدای نبطیه با حضور جمعی از مسئولین ایرانی و لبنانی و تجلیل از یکی از پدران شهید مقاومت با حضور مسئولین ایرانی و لبنانی (در مراسم دعای ندبه) از جمله برنامه های فرهنگی انجام شده در هفته فرهنگی قم در نبطیه بود که با استقبال شهروندان لبنانی مواجه شد.

مدیر روابط عمومی و بین الملل مسجد مقدس جمکران ادامه داد: اهدای نشان خادمی افتخاری مسجد مقدس جمکران به امام جمعه جبشیت شیخ عبدالکریم عبید روحانی لبنانی که ۱۵ سال اسیر رژیم اشغالگر قدس و همچنین شهردار نبطیه دکتر احمد کحیل و اهداء پرچم گنبد مسجد مقدس جمکران به مجموعه فرهنگی حزب الله لبنان از دیگر رویدادهای این هفته فرهنگی بود.

هاشمی زاده در پایان مهمترین دستاورد این نمایشگاه را معرفی و تبیین جایگاه مسجد مقدس جمکران برای مراجعه کنندگان لبنانی و در طیفهای مختلف از اردوهای مدارس تا علما و مسئولین مختلف و استقرار نهال معرفت به مسجد مقدس جمکران در منطقه شیعی لبنان عنوان و خاطرنشان کرد: وجود زمینه ارادت و استقبال بالا برای مسجد مقدس جمکران در میان مسئولین و اقشار مختلف مردم لبنان، استقبال چشمگیر مردم از نمایشگاه و اهدای بسته های مختلف هدایا و تبرکات (ویژه کودکان و بزرگسالان) که با استقبال بسیار همراه بود از جمله نقاط قوت غرفه مسجد مقدس جمکران در هفته فرهنگی قم در نبطیه بود.

انتهای پیام/ح