به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، ابراهیم صدوقی در آستانه هفدهم رمضان سالروز بنای مسجد مقدس جمکران به امر مبارک حضرت ولی عصر (عجل الله تعالی فرجه) به تشریح برنامه‌ها و مراسم این مکان مقدس به این مناسبت پرداخت و اظهار کرد: هفدهم رمضان بهترین فرصت برای معرفی مسجد مقدس جمکران است و حضرت ولی عصر (عجل الله تعالی فرجه) نیز در دستور خود برای بنای این مسجد فرمودند به مردم بگویید به این مکان رغبت کنند و آن را عزیز شمارند و لذا معاونت فرهنگی مسجد مقدس جمکران برای گرامیداشت این روز برنامه‌های مختلفی را تدارک دیده است.

وی ادامه داد: جمعه شب همزمان با شب هفدهم رمضان محفل شعر آیه‌های انتظار با حضور شعرای آیینی استانی و کشوری در صحن جامع امام مهدی (علیه السلام) با محوریت مهدویت و مسجد مقدس جمکران برگزار خواهد شد.

معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران افزود: بعد از ظهر روز جمعه آیین خطبه خوانی خادمان در مسجد مقدس جمکران برگزار می‌شود و همزمان آن شستشوی گنبد و تعویض پرچم مسجد مقدس جمکران نیز انجام خواهد شد.

صدوقی ابراز کرد: روز شنبه همزمان با هفدهم رمضان خادمان تشریفات فرهنگی مسجد مقدس جمکران مرقد سید ابوالحسن الرضا، عالم بزرگواری که در سال ۳۷۳ هجری هنگامی که حضرت ولی عصر (عجل الله تعالی فرجه) دستور بنای این مسجد شریف را به حسن بن مثله جمکرانی دادند تاکید کردند که ساخت مسجد تحت نظارت ایشان انجام شود را غباروبی و عطرافشانی خواهند کرد.

وی با اشاره به اینکه در کنار این ویژه برنامه‌ها در شب‌های ماه مبارک رمضان ده‌ها برنامه فرهنگی از قبیل جنگ‌های فرهنگی، مسابقات قرآنی و نمایش فیلم به اجرا می‌رسد، بیان کرد: در ایام هفدهم رمضان تمام این برنامه‌ها در حوزه‌های کودکان، نوجوانان و بزرگسالان با محوریت آشنایی هر چه بیشتر زائران این مکان مقدس با ویژگی‌ها و جایگاه مسجد مقدس جمکران به اجرا می‌رسد.

معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران در پایان خاطرنشان کرد: هدف از اجرای این برنامه‌ها در شب‌های ماه مبارک رمضان این است که زائران اغلب به صورت خانوادگی به این مکان مقدس مشرف می‌شوند و تلاش خادمان مسجد مقدس جمکران این است که بتوانند فضایی ایجاد کنند که این زائران در کنار عبادت و بهره گیری معنوی، از فضای فرهنگی مسجد مقدس جمکران نیز بهره ببرند.

انتهای پیام/ح