به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی در بخش کودک(۴ تا ۱۱ سال) با معرفی کتاب‌های «مهمان خراسان» نوشته سعید بیابانکی از انتشارات به‌نشر و «مژده گل» نوشته محمود پوروهاب از نشر مسجد مقدس جمکران و ارسال این آثار به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور از کار خود را آغاز کرد.

بر اساس فراخوان منتشر شده، امکان شرکت برای کودکان در این بخش به ۲ روش تصویرسازی (نقاشی) از جذاب‌ترین بخش کتاب و همچنین ضبط و ارسال فایل ویدئویی از معرفی کتاب‌ها همراه با خوانش جذاب ترین بخش‌های کتاب، پیش‌بینی شده که با اعلام دبیرخانه هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی، روند ارسال برگه‌های نقاشی مخصوص شرکت در بخش کودک این جشنواره به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور انجام شده و علاقه‌مندان شرکت در این بخش از جشنواره می‌توانند از ابتدای خرداد ماه با مراجعه به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور، برای دریافت و تکمیل این برگه‌ها اقدام کنند.

برگه‌های نقاشی طراحی شده برای شرکت کنندگان در بخش کودک این جشنواره، دارای کد ۶ رقمی کتابخانه عمومی، بخش اطلاعات شخصی شرکت کننده شامل نام و نام خانوادگی، سن، جنسیت، شماره ملی است. همچنین در این برگه بخشی تعبیه شده تا شرکت کنندگان عنوان کتاب، داستان و شماره صفجه‌ای که نقاشی خود را بر اساس آن کشیده‌اند، در آن ثبت کنند.

لازم به ذکر است منابع هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی، علاوه بر ارائه در کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور، در پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به آدرس iranpi.ir به صورت الکترونیکی قابل دریافت است.

انتهای پیام/ح